Oyunlarda hangi ayar işlemciyi daha çok kullanır?

183206

Megapat
Makaleler
1
Örneğin gölgeler, keskinliği yumuşatma veya diğer ayarlardan hangileri işlemciyi kullanıyor? RX 570 ekran kartım COD WWII için yeterli oluyor fakat işlemcimden dolayı oyunu akıcı bir şekilde oynayamıyorum (G4600). Bu yüzden işlemciyi kullanan ayarları en düşüğe indirmek istiyorum. Hangi grafik ayarı işlemciyi daha çok kullanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Field of view = cizilecek daha fazla sey olursa, uzaktaki hareketli cisimlerin hesaplamasini CPU yapar.
Density= Open world bir oyunsa daha fazla insan, arac vs olusturulacak, bunlarin hesaplamalari da yine CPU uzerinde.

Ustteki gibi ayarlar genelde CPU yukunu arttirsa da, ayni anda GPU yukunu de arttirir. Oyun oynamak GPU agirlikli bir istir genelde, o sebeple en temizi cozunurlugu arttirarak GPU - CPU arasi bir denge bulmak.

Genelde yapay zeka ve fizik hesaplamalarini CPU yapar, multiplayer oyunlarda da yine networking ve diger oyuncu aksiyonlari da GPU uzerinde. Ekranda render edilmeyen seyler GPU uzerinde hesaplanmiyor genelde ama her sey CPU uzerinden geciyor, render dahil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı