Oyunlarda HDD kaynaklı ani donmalar

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
1614686647248.png

Grafikde de gördüğünüz gibi HDD kualnımları birden artmış. Bu artmalar olduğunda oyunda drop giriyor. İlla değişmem mi lazım yoksa bir çözümü var mıdır? Son 1 haftadır var bu sorunlar ve sadece ride 4 ve moto gp 20 oyununda var.

Eki Görüntüle 902775

Grafikde de gördüğünüz gibi HDD kualnımları birden artmış. Bu artmalar olduğunda oyunda drop giriyor. İlla değişmem mi lazım yoksa bir çözümü var mıdır? Son 1 haftadır var bu sorunlar ve sadece ride 4 ve moto gp 20 oyununda var.

F1 2020 oynarken oyun HDD üzerine kuruluydu ve ciddi anlamda takılmalar yaşatıyordu. SSD'ye taşıdım ve oyun yağ gibi akıyor. Siz de benim oynadığım tarzda aynı sorunu yaşamışsınız. Benim HDD gayet sağlamdı ve sorunu yoktu. Sanırım bu tarz oyunlar için HDD çok iyi olmuyor.

F1 2020 oynarken oyun HDD üzerine kuruluydu ve ciddi anlamda takılmalar yaşatıyordu. SSD'ye taşıdım ve oyun yağ gibi akıyor. Siz de benim oynadığım tarzda aynı sorunu yaşamışsınız. Benim HDD gayet sağlamdı ve sorunu yoktu. Sanırım bu tarz oyunlar için HDD çok iyi olmuyor.

Çok hızlı akıyor oynadığım oyunlar. Benim de HDD sağlam daha 2 ay anca oldu alalı. SSD'ye taşıyım en iyisi.
Değişmeden yapabileceğiniz bir şey yok, bad sector olan kısımlar çıkarılabiliyordu ama çok da beklentiniz olmasın.

Hocam alalı daha 2 ay olmadı.
Standart SATA AHCI denetleyicisi sürücüsünün güncellemelerini kaldır.

Nasıl kaldırabilirim hocam. SATA ile ilgili sürücü indirmiştim geçenlerde. Ondan dolayı oldu galiba.

Geri
Yukarı