Oyunlarda hileyi engellemek

İşletim sistemi
Windows 10

ahmetyld52

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yasak mı ya da seçtiğim konuyla alakalı mı bilmiyorum ama ben artık çare aramak istiyorum. Ve aklıma ilk olarak burası geldi.
İnternet aleminde hepiniz bilirsiniz ki bir sürü oyunun hilesi var ve bu hileleri paylaşan forumlar var. Bunlardan biriside mem...hacker kurallara aykırı olmasın diye nokta koydum. Bu sayfada Apex, League of Legends, PUBG, PUBG Lite, Battlefield serileri, GTA 5 gibi oyunların hileleri var ve bana bu oyunlarda oynarken hile denk geliyor. Her şeye hile diyen tiplerden değilim yanlış anlamayın. Neyse, benim bu konuyu açmamdaki amaç yardım istemekti. Bu konuyu lütfen paylaşabildiğiniz kadar paylaşın ve çoğu oyun şirketlerinin Support kısmına yazın. Yaptıkları şey bence illegal ve biz oyuncular olarak sessiz kalmamız onlara fırsat veriyor. Yaklaşık bin saatim olan PUBG'yi neredeyse 1 aydır huzurla oynayamıyorum ne yapacağımı da bilmiyorum. Lütfen bir şeyler yapalım. Herbirimiz bir oyunun Support kısmına bu site ile alakalı mail veya mesaj atsa veya konuyu paylaşsa yeter. Forum yetkilileri eğer bu konuyu okurlarsa onların yardımına çok ihtiyacımız olduğunu bilsinler. Şimdiden seviliyorsunuz iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyununa anti-hile adı altında EasyAnti cheat gibi dandik UE4 çıkışlı anti hileler ile milleti keklemekten, yılda 1 kere ban dalgası atmaktan başka bir şey yapmaz oldular.

Adam olan oyununa paşa paşa Punkbuster koyar, bak bakalım hile var mı? Ayrıca Punkbuster, vurdum saymadı sorunlarını da çözüyor çünkü clientside. Esyanticheat ve VAC serverside, rezalet.

Az önce diyorsunuz, geçen hafta gelen güncellemeyle mevlana hack tamamen bitti. Yapay zeka otomatik algılayıp maçın ortasında banlıyor.

Arkadaşın da dediği gibi bir güncelleme ile hackleri bitirebiliyorlar. En azından Support'a çokça hile konusunu açarsak eminim ki yetkililer güncelleme getirmeden durmayacaklardır ben PUBG ve EA Support'una yazdım ve geri dönüşler olumlu gibi gözüküyor. Bir elin nesi var iki elin sesi var derler siz de Support'lara hile konusunu haykırırsanız bir şeyler yapacaklarına eminim.

Vallahi bu tarz sitelerden onlarca var, ve hepsinin hilesi çalışıyor. Bir aralar Zula hilesi kullanırdım, en iyisini mem...Hacker yapardı. Hileyi hak eden oyunlar için iyi yapıyorlar. Ama aynı sitede LOL CS:GO ve daha onlarca güzel oyunun hilesi var. Mem...Hacker Zula hilesini kaldırınca başka bir sitede buldum, oda mem...Hackerle aynı yapıda bir site. Oda reklamdan para kazanıyor, forumlarının yapısı bile aynı. Bende isterim hilesiz bir oyun ama çok zor, birini kapatsalar onlarcası var.

Bence hile açanlara para cezası verilse kimse cesaret edemez ve açmaz.

İlk başlarda öyle bir şey var diyorlardı ama cidden yapıyorlar mıydı bilmiyorum.
Vallahi bu tarz sitelerden onlarca var, ve hepsinin hilesi çalışıyor. Bir aralar Zula hilesi kullanırdım, en iyisini mem...Hacker yapardı. Hileyi hak eden oyunlar için iyi yapıyorlar. Ama aynı sitede LOL CS:GO ve daha onlarca güzel oyunun hilesi var. Mem...Hacker Zula hilesini kaldırınca başka bir sitede buldum, oda mem...Hackerle aynı yapıda bir site. Oda reklamdan para kazanıyor, forumlarının yapısı bile aynı. Bende isterim hilesiz bir oyun ama çok zor, birini kapatsalar onlarcası var.
En azından sağlam bir güncelleme getirerek forumları değilde hileyi kapatabilirler.

Zula hilesini kullanırken adamlar öyle bir sistem yapmışlarki, birisi beni raporlayınca Zula'ya rapor ulaşmıyordu. Rapor engelleme sistemleri vardı heriflerin. Sol üstte beni raporlayanların sayısı gözükürdü. Bir defasında bir espor klanıyla maç attık, Full hile açmıştım. Aynı anda 50 kişi raporladı ama hala hesabım açık.
En azından sağlam bir güncelleme getirerek forumları değil de hileyi kapatabilirler.
[/QUOTE]
Hileyi kapatmazlar. Onlar güncelleme yapınca hilecilerde yeni güncelleme getirecekler kısır döngü olacak. Sadece CS:GO'da olduğu gibi hileyi algılayan bir sistem yapmaları gerek. Hileyle oyuna giriş yapanı anında algılamaları lazım. Sonradanda "perma" banı yapıştıracaklar.
Eskiden oyunun dosyalarını değiştirerek hile yapılırdı.
Şimdi adamlar kendi uygulamalarını yapıyorlar, oyunun dosyalarını dahi değiştirmeden hile açıyorlar.
Çok zor hileyi önlemek.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı