Oyunlarda hileyi engellemek

İşletim sistemi
Windows 10

ahmetyld52

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yasak mı ya da seçtiğim konuyla alakalı mı bilmiyorum ama ben artık çare aramak istiyorum. Ve aklıma ilk olarak burası geldi.
İnternet aleminde hepiniz bilirsiniz ki bir sürü oyunun hilesi var ve bu hileleri paylaşan forumlar var. Bunlardan biriside mem...hacker kurallara aykırı olmasın diye nokta koydum. Bu sayfada Apex, League of Legends, PUBG, PUBG Lite, Battlefield serileri, GTA 5 gibi oyunların hileleri var ve bana bu oyunlarda oynarken hile denk geliyor. Her şeye hile diyen tiplerden değilim yanlış anlamayın. Neyse, benim bu konuyu açmamdaki amaç yardım istemekti. Bu konuyu lütfen paylaşabildiğiniz kadar paylaşın ve çoğu oyun şirketlerinin Support kısmına yazın. Yaptıkları şey bence illegal ve biz oyuncular olarak sessiz kalmamız onlara fırsat veriyor. Yaklaşık bin saatim olan PUBG'yi neredeyse 1 aydır huzurla oynayamıyorum ne yapacağımı da bilmiyorum. Lütfen bir şeyler yapalım. Herbirimiz bir oyunun Support kısmına bu site ile alakalı mail veya mesaj atsa veya konuyu paylaşsa yeter. Forum yetkilileri eğer bu konuyu okurlarsa onların yardımına çok ihtiyacımız olduğunu bilsinler. Şimdiden seviliyorsunuz iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun hileyi banlamak istemedikten sonra sen "support" atsan ne olacak? GTA 5'te adam göz göre göre hile yapıyor, moderator hiçbir girişimde bulunmuyor. Hile gördüğünüz zaman çıkın oyundan. Başka bir oyuna veya server'a geçin.

Hilesiz oyun neredeyse görmedim. Engellemek oyun yapımcılarının elinde biraz da.
Warface oynuyorum, hileyi yakalayınca sadece oyun içi hile bildirimi yapmam yetiyor ve en geç 1 güne ban yiyorlar. Bu yüzden Warface'den vazgeçemedim. Daha güzel oyunlar da var ama hile konusunda yetersiz kalıyor.
Bu arada ben hileleri bile vurabildiğim için ve normal oyunculara fazla iyi geldiğim için bana da çok fazla hile yaftası yapıştırıyorlar. %100 hacker, %100 ban diyen yabancılarla karşılaşıyorum hile olmadığım halde. TR server kapanmasaydı iyiydi, gerçi orada da bana hile diyorlardı. Halbuki makro bile yasak oyunda.

Bence online oyunlardaki en büyük sıkıntı, pingin yüksek olması. Hileyi işi bilen yine üstesinden bir şekilde gelebiliyor. Duvardan vurma veya görünmezlik hilesi vb yoksa tabi.

Az önce CS:GO'dan çıktım adam mevlananın da ötesine geçip havada dönerek vuruyordu.
Bir sonraki hile ne olur tahmin edemiyorum.

Neyse konuya gelelim.
Bence oyun yapımcıları hileleri yasaklamak yerine hile kullanan oyuncuları yasaklıyor.
Bu da o oyuncunun o hesaptan ban yiyip başka bir hesaptan aynı oyunu almasına vesile oluyor.
Bu da firmanın işine geliyor tabii ki de.

Az önce CS:GO'dan çıktım adam mevlananın da ötesine geçip havada dönerek vuruyordu.
Bir sonraki hile ne olur tahmin edemiyorum.

Neyse konuya gelelim.
Bence oyun yapımcıları hileleri yasaklamak yerine hile kullanan oyuncuları yasaklıyor.
Bu da o oyuncunun o hesaptan ban yiyip başka bir hesaptan aynı oyunu almasına vesile oluyor.
Bu da firmanın işine geliyor tabii ki de.
Az önce diyorsunuz, geçen hafta gelen güncellemeyle mevlana hack tamamen bitti. Yapay zeka otomatik algılayıp maçın ortasında banlıyor.

Az önce diyorsunuz, geçen hafta gelen güncellemeyle mevlana hack tamamen bitti. Yapay zeka otomatik algılayıp maçın ortasında banlıyor.

Ben orada mevlananın da ötesine geçip havada dönerek vuruyor dedim yani 360 atıyor demek istedim adam mevlana hack yapıyor demedim.
Ki zaten mevlana hack kullanan maçın ortasında zaten banlanıyordu ben birkaç kere şahit olmuştum bu durum güncellemeyle gelen bir durum değil hep vardı.
Sadece duyarlılığı artmıştır büyük ihtimal.

Hilesiz oyun neredeyse görmedim. Engellemek oyun yapımcılarının elinde biraz da.
Warface oynuyorum, hileyi yakalayınca sadece oyun içi hile bildirimi yapmam yetiyor ve en geç 1 güne ban yiyorlar. Bu yüzden Warface'den vazgeçemedim. Daha güzel oyunlar da var ama hile konusunda yetersiz kalıyor.
Bu arada ben hileleri bile vurabildiğim için ve normal oyunculara fazla iyi geldiğim için bana da çok fazla hile yaftası yapıştırıyorlar. %100 hacker, %100 ban diyen yabancılarla karşılaşıyorum hile olmadığım halde. TR server kapanmasaydı iyiydi, gerçi orada da bana hile diyorlardı. Halbuki makro bile yasak oyunda.

Bence online oyunlardaki en büyük sıkıntı, pingin yüksek olması. Hileyi işi bilen yine üstesinden bir şekilde gelebiliyor. Duvardan vurma veya görünmezlik hilesi vb yoksa tabi.
Ben Türkiye serverinde 4-5 sene oynadım. Serverin kapanmasına yakın EU'yu açmışlardı o ara girmiştim biraz EU. Önceden verdikleri eartshakerlerle oynamıştım, sonra hesap geçişinde varolan hesabın üstüne ödülleri veririz demişlerdi ama benimki steama bağlı olduğu için vermemişlerdi epey yazışmıştım. Sonra onu da bıraktım. Şimdi bir baktım saçma sapan sed falan eklemişler, bedavaya hiçbir şey alınmıyor aşırı pay to win olmuş. Türkiye serverinde hiçbir şey yapmasan Instagram çekilişine katılıp pazarda ucuz altın silah kovalayıp alabiliyordun. Siz nasıl oynuyorsunuz şu an? Para verdiniz mi? Para vermeyen eziliyor gibi duruyor.

Ben Türkiye serverinde 4-5 sene oynadım. Serverin kapanmasına yakın EU'yu açmışlardı o ara girmiştim biraz EU. Önceden verdikleri eartshakerlerle oynamıştım, sonra hesap geçişinde varolan hesabın üstüne ödülleri veririz demişlerdi ama benimki steama bağlı olduğu için vermemişlerdi epey yazışmıştım. Sonra onu da bıraktım. Şimdi bir baktım saçma sapan sed falan eklemişler, bedavaya hiçbir şey alınmıyor aşırı pay to win olmuş. Türkiye serverinde hiçbir şey yapmasan Instagram çekilişine katılıp pazarda ucuz altın silah kovalayıp alabiliyordun. Siz nasıl oynuyorsunuz şu an? Para verdiniz mi? Para vermeyen eziliyor gibi duruyor.
Para vermeden veya az bir miktar para vererek de ezilmeden oynayabilirsin. Yeter ki pingin 50'nin üstüne fazla çıkmasın.
Ben altın silah aldım 2k krediye. Ama biraz bekleseydim 1k veya 1.250 krediye de güzel silahlar vardı.
Ayrıca Exar-H gibi silahları ücretsiz, oyun elite puanıyla alabiliyorsun ve piyade oynarken kullanıyorum.
Micro desert eagle silahını pazarda 105 krediye denk getirdim. İyi bir tabanca.
3 karakterin zırh setini pazardan aldım. Salamander set. Her karaktere 4 parça giyiliyor. Ortalama 120 krediye denk geldi. 1440 kredi ona harcamışım yani. Toplasan oyuna 4k krediden fazlasını vermedim. Çok büyük bir para değil benim için.
Hiç para vermeden de iyi silahlar elde edilebiliyor. Ezilip ezilmemek bu oyunda daha çok PİNG durumuna bakıyor. Tabi iyi bir oyuncuysanız, silah sekmesini minimum seviyeye indirmek için fareyi aşağı çekebiliyorsanız. Refleksleriniz kuvvetliyse. Ses kasıp da köşeden ani çıkışlarla vurabiliyorsanız (kayarak veya zıplayarak tercih meselesi).
Rakibin kötü pingi yüzünden vursam da işlemediği zamanlar olabiliyor, nadiren olduğu için görmezden geliyorum. Çünkü hile durumu diğer oyunlarda daha kötü. En azından bu oyunda pek hileye rastlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı