Çözüldü Oyunlarda Intel yerine harici kartı kullanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

berginal

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım Exper Ultranote q5v (dizüstü)

İki ekran kartım var Intel ve Nvidia.

Ama Intel'i kullanıyor ve oyunları açamıyorum Nvidia'ya nasıl çeviriceğim? Lütfen yardım.

Oyunlarda otomatikman devreye girecektir. Eğer girmiyor ise oyunun simgesine sağ tıklayıp : Grafik işlemciyle çalıştır > yüksek performanslı grafik işlemciyle çalıştır de.

Oyunlarda otomatikman devreye girecektir. Eğer girmiyor ise oyunun simgesine sağ tıklayıp : Grafik işlemciyle çalıştır > yüksek performanslı grafik işlemciyle çalıştır de.
Ama öyle bir seçenek yok sağ tıkladığımda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia olduğuna eminmisin. Nvidia'da masaüstüne sağ tıkladığında Nvidia denetim masası diye bir seçenek çıkar. Orada 3D ayarların yünetilmesi kısmında hangi programla hangi ekran kartının çalıştırıldığını görebilirsin ve değiştirebilirsin. Oyunları açamıyorum demişşin. Bunun bir çok nedeni olabilir sadece ekran kartına bağlama. Oyunu çalıştırınca nasıl bir hata alıyorsun acaba ?

Nvidia olduğuna eminmisin. Nvidia'da masaüstüne sağ tıkladığında Nvidia denetim masası diye bir seçenek çıkar. Orada 3D ayarların yünetilmesi kısmında hangi programla hangi ekran kartının çalıştırıldığını görebilirsin ve değiştirebilirsin. Oyunları açamıyorum demişşin.Bunun bir çok nedeni olabilir sadece ekran kartına bağlama. Oyunu çalıştırınca nasıl bir hata alıyorsun acaba ?
Bilgisayarın üstünde nVIDIA geforce çıkartması var ve sistem özelliklerinde ekran kartı gözüküyor masaüstüne sağ tıkladığımda intelin ekran kartı çıkıyor nVIDIA yerine. Oyunlardan da verimli performans alamıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı