Oyunlarda ışıklar titriyor

Batus255

Hectopat
Daha fazla  
Sorunu tam olarak nasıl anlatacağımı bilemedim o yüzden alta video koydum. Bu olay masaüstündeyken falan olmuyor sadece oyunlarda. Red Dead Redemption 2 de oyunu direkt oynarken oluyor ama mesela Rocket League de yükleme ekranlarında falan oluyor. Sorun monitör kaynaklı mı yoksa başka bir problem mi var ve nasıl çözebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasadan monitöre gelen kabloyu ve monitörün güç kablosunu kontrol eder misiniz? Monitör modelinizi söyleyebilir misiniz? Bir de imkan varsa başka bir monitör ya da televizyona bağlayıp dener misiniz aynı şeyi yapacak mı diye?

Şöyle söyleyeyim. Oyunu durdurduğumla açtığım arasında ki farka bakın ışık titriyor mu desem başka bir şey mi desem bilmiyorum ama bir sorun var. Mesela 14. saniyede oyunu başlattığım an kameranın baktığı yerde ışığın titremesi gibi bir şey oluyor. Monitörüm Asus VG24VQ. Kabloları kontrol ettim bir sorun yok.

TUF serisi 😐. Sorun monitör kaynaklı. Adaptive Sync (FreeSync, G-Sync) açıksa kapatın ve tekrar deneyin.

Geri
Yukarı