Oyunlarda kalitesiz görüntü problemi

BéTo

Hectopat
Adını da koyamadım. Bulanık mı desem, oynayan dokular mı desem ne desem bilemedim ama bu sorun yeni ortaya çıktı.
Önce PES 20'de koyu renkli çimlerde ekran oynayınca bir bozulma oluyordu netlik kayboluyordu. Sonra Control'ü açtım ve orada da çok ışıklı ve çok karanlık yerlerde kalitesiz bir görüntü vardı. Her şey yüksek/ultra seviyede ama şu görüntüye bir bakın.
Kızın saçlarında karınca sürüsü geziyor sanki. Yüzü net değil, fermuarının etrafı oynuyor. Adını koyamadım ama sanırım adı netlik. Netlik bozuldu oyunlarda. Mobilden bakınca güzel gelebilir ekran küçük olduğu için. PC'den dikkatli bakınca oynak bozulmalar net gözüküyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• 1070
  • 16 GB RAM
Güncel ekran kartı yüklü.

Yardımlarınızı bekliyorum. 😞

Telefondan bakınca gözükmüyor ama bu sorun büyük ihtimalle texture flickering dir. Internette texture flickering adlı sorunu aratıp sorunun bu olduğunu doğrulayabilir misiniz?
Eğer sorun texture flickering se bu sorun çoğu kişide var ve çözümü yok bildiğim kadarıyla. Eğer dikkatli bakatsan WTCN, Unlost gibi büyük yayıncılarda bile var.

Telefondan bakınca gözükmüyor ama bu sorun büyük ihtimalle texture flickering dir. Internette texture flickering adlı sorunu aratıp sorunun bu olduğunu doğrulayabilir misiniz?
Eğer sorun texture flickering se bu sorun çoğu kişide var ve çözümü yok bildiğim kadarıyla. Eğer dikkatli bakatsan WTCN, Unlost gibi büyük yayıncılarda bile var.
Vsync denedim, film gren i kapattım hiç fark etmiyor. biraz baktım ve aynı texture flickering. Oyunları 4k açınca bu sorun olmuyor. Neden düzeltemiyorlar bu sorunu anlamadım...

Bu arada ayarlarım böyle... Düzeltmem gereken bir şey var mı? 🙂

1.PNG

2.PNG

Bu aynı sorun mu acaba? Herkes işe yaradı demiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet ama bu çözümü olan hali diyebilirim. Bizim yaşadığımızı çoğu kişi yaşıyor ve çözümü yok. O halini çözsende bu şekilde kalır. Bizim yaşadığımız bu değil yani. Adları aynı sebepleri farklı.
Tavsiyem buna dikkat etmeden oynayın. Çünki ekran kartı değiştirip sorundan kurtulamayan bile var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı