Oyunlarda meydana gelen ani FPS düşüşlerinin sebebi nedir?

İşletim sistemi
Windows 10

Don Vito

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
Radeon RX 5500 XT
Merhaba. Bazı oyunlarda oyuna girerken ve oyun içerisinde kasma olmamasına rağmen drop yaşıyorum. Bazı oyunlara ise giremeden bilgisayar donuyor. Bu dropların sebebinin donanımım hakkında olduğunu düşünüyorum. Ne sebeple olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU BST-500e işlemcim ise Ryzen 3500.

Çoğu oyunda oluyor bazen en son hollow Knight, Roblox, The Forest ve Unturned'te bile olmuştu.

The Forest bilmemde sons of Forest olsaydı normal arada bir drop yemeniz, o oyun bozuk biraz. Geri kalanını bilmiyorum yani oyundan değilmiş hocam ben çekileyim o zaman umarım sorunu bulursun.

Sons of Forest 1 kere yükleyip silmiştim optimizasyonu o kadar berbat oyun görmedim 😁

Benim de 3060 kullanırken öyleydi ama anakartın BIOS güncellemesini yapınca büyük çapta düzeldi. Şimdi farklı ekran kartı kullandığımdan drop çok farklı oluyor yani kasmıyor sadece FPS düşüp artıyor ama yine de çok düzeltildi o oyun sadece karttan değil. Fakat 1 yıldan fazla olmasına rağmen hala bu kadar berbat bir optimizasyon olamaz. O gri folyo çadırı deneyince oyun direkt 5 FPS'di herhalde hatırlamıyorum şu an 😂

Bunlar oyun bile sayılmaz yani. OCCT testi yapabilirsin hocamın dediği gibi. Forumda kaynaklar var zaten.
1711061057128.png

Hiçbir sorun gözükmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı