Oyunlarda önemli olan yazma hızı mı okuma hızı mı?

Hocam, en hızlı NVMe diskler bile zor çıkıyor. 5000 mantıklı değil.

17:59 o bakabilirsiniz alınan sız sadece SSd ile değil. BAzı firmalar crucial gibi RAM in kabiliyetlerinden de faydalanabiliyor. Bu hıza bakınca anlarsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir kere primocache zaten SSD yazılımı. İkincisi HDD'de bellek üzerinden hızlandırma zaten yok. Üçüncüsü PC'ye geçeyim fotoğraf atacağım demişsin o da ortada yok. Bence sen SSD almışsın ama HDD sanıyorsun:(

Bir kere primocache zaten SSD yazılımı. İkincisi HDD'de bellek üzerinden hızlandırma zaten yok. Üçüncüsü PC'ye geçeyim fotoğraf atacağım demişsin o da ortada yok. Bence sen SSD almışsın ama HDD sanıyorsun:(
SSD alsa bile o hızlar zor. MB değil KB değerinden gösteriyor herhalde program ya da arkadaş yanlış okuyor. Fotoğrafı atsa da merakımız giderilse.

16174636371381495153668831148846.jpg

16174636572243283380615450496184.jpg

16174636765321281042556568504006.jpg

Tüm işlemleri yapdığım video.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuya o hızları alamazsın diyen arkadaşlar kendim Samsung 860 Evo ile 4000 civarı okuma 400 civarı yazma hızı alıyorum. Konu sahibini kullandığı teknoloji hızı RAM'ler sayesinde arttırıyor. Dezavantajı ise elektrik kesintilerinde veri kaybı olabiliyor. Oyunlarda ortalama olarak bakarsak okuma ve İOPS değeri daha önemli.

Konuya o hızları alamazsın diyen arkadaşlar kendim Samsung 860 EVO ile 4000 civarı okuma 400 civarı yazma hızı alıyorum. Konu sahibini kullandığı teknoloji hızı RAM'ler sayesinde arttırıyor. Dezavantajı ise elektrik kesintilerinde veri kaybı olabiliyor. Oyunlarda ortalama olarak bakarsak okuma ve IOPS değeri daha önemli.

Oh be sonunda bundan anlayan bir insan. Evet verileri RAM'in hızıyla yazıyorum.
Hocam, en hızlı NVMe diskler bile zor çıkıyor. 5000 mantıklı değil.

Hocam en çok sizin bilmemenize şaşırdım RAM cache olayını.

Hayır SSD yazılımı değil. HDD yazılımı. Tam tersine HDD hızlandırmak için yapılmış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı