Oyunlarda parlaklıktan dolayı göz acıması

lacin

Hectopat
İyi forumlar arkadaşlar,
Aoc E2243Fws 21,5 inç Led monitöre sahibim.

Özellikleri ve resmi burada:

VATAN COMPUTER - AOC - 21.5" E2243Fws GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Monitör

Özellikle gözlerimi yormasın ağrıtmasın diye Led Monitör aldım. Parlaklık ayarlarınıda düşürmeme rağmen gözlerimi çok alıyor ve yakıyor. Daha önce hiçbir Monitörde böyle bir sorun yaşamadım. Gündüz çok problem olmuyor ama akşamları iş yorgunluğu ve erken kalkmamda etkiliyor sanırım gözlerimi acıtıyor. Ama daha önce bukadar problem yoktu diğer monitörlerde. Herşeyi geçtim örnek Call Uf Duty Mw3 te 1920x1080 çözünürlüğü açtığımda inanılmaz gözlerimi zorluyor oyun özellikle geniş savaş alanlarına çıktığımda. Daha az çözünürlüklerdede pek değişen birşey yok. Oyunun zevkini almayı bırakın gözlerimi kırpıştırmaktan oyuna odaklanamıyorum. Böylelikle tek eğlencem uçup gidiyor elimden. Bu sorun Intel HD Graphics 2000 kullanıyor olmamdan olabilir mi? Ya da çözümü varmıdır sizce. 1920x1080 çözünürlükte 60 Hertz'den arttıramıyorum monitörü. Bir de arada ekranda hafif titremeler oluyor. Bu arada yaklaşık 6 aydır astigmat olduğum için ufak derecelerde daimi gözlük kullanıyorum. Gözlüğü alırken de gidip pahalısını aldım monitör etkilemesin diye. Ama nerde :)

Son düzenleyen: Moderatör:
75 Hz'in 60 HZ'den daha iyi olduğunu duydum. Göz yormuyormuş 60 Hz yenileme hızına nazaran. 1920x1080 çözünürlükte Monitör sadece 60 HZ'i desteklediği için (bilmiyorum belkide Intel HD Graphics 200 desteklemiyordur) ben de istemesem de 1600x900 75 Hz yaptım ama bu kez de resimde görüldüğü gibi yazılar tuhaf:

g1b3h.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı