Oyunlarda Performans bir anda düştü

SSuntzuX

Femtopat
Daha fazla  
1 2 gün öncesine kadar herhangi bir sorun yoktu ama bugün oyun oynamaya girdiğimde droptan geçilmiyordu ve uzun süreli takılmalar oyun sesi gitmesi vb. olayları yaşadım. Görev Yöneticisi'ni açıp baktığımda Windows anti virüs sistemi bayağı bir CPU bellek kullanıyor.(aşırı) bunun sebebi nedir? (ekran kartım güncel, termal macun bakımlarını yapalı da çok olmadı)

1 2 gün öncesine kadar herhangi bir sorun yoktu ama bugün oyun oynamaya girdiğimde droptan geçilmiyordu ve uzun süreli takılmalar oyun sesi gitmesi vb. olayları yaşadım. Görev Yöneticisi'ni açıp baktığımda Windows anti virüs sistemi bayağı bir CPU bellek kullanıyor.(aşırı) bunun sebebi nedir? (ekran kartım güncel, termal macun bakımlarını yapalı da çok olmadı)
Windows Defender virüs taraması yapıyordur.

Defender arka planda tarama yapıyordur muhtemelen.

Anti virüs arka planda tarama yapıyor olabilir belki. Bazı anti virüslerde oyun modu oluyor, oyuna girdiğinizde otomatik tarama vb. başlatmasını engelliyor. Ayarlara bir bakın isterseniz.

Birazdan geçer muhtemelen Windows tarama yapıyor normaldir. Biraz beklemeniz gerekebilir 1 saat gibi.

Geri
Yukarı