Oyunlarda performans düşmesi sorunu

Daha fazla  
Adeta çıldırmak üzereyim. Kafasına göre performans veriyor sistem. Bir giriyorum yağ gibi akıyor bir giriyorum dropdan oynayamıyorum.
HDD sağlık durumu iyi 300GB WD
GPU sağlam GTX 750 TI
CPU sağlam Q9550
RAM sağlam 2X2GB 1333MHZ
Aşırı derecede HDD'den şüpheleniyorum.
CPU ve GPU sicaklığı 50-60C'de gezinirken, kasaya dokunduğumda elim ısınıyor.
GTA 5'de drop yaşadığım zaman kaplama gecikmesi yaşıyorum
Sonunda fırlatıcam karşıdaki çayırlığa doğru.:mad:
Zaten WİN 8 meselesi ayrı bir konu. Kafasına göre bir haller, arkada diski kendi kendine kullanıyor operayı açtırtmıyor bana. PC'yi ben mi kullanacağım sistem mi? Daha kablosuz ağ adaptörünü tanımlamaktan, tanımlamayı başarınca ağa bağlanmaktan aciz bir işletim sistemi.(Windows 8.1 64 bit)
Yarın ilk işim Windows 7'ye dönmek.(Bunu notebookdan yazıyorum)
Not: WİN 7 bilgisayarım nedense Windows XP olarak gözüküyor.
Gerçekten bu konu hakkında fikri olan yok mu?

Son düzenleme:
GTA 5 o kadar da hafif bir oyun değil belki de o yüzdendir. Eğer LOL gibi oyunlarda droplar yaşıyorsanız lag yüzünden olabilir. RAM yetmediği için droplar yaşıyor olabilirsiniz, HDD kaç yıllık, CrystalDiskMark testlerini paylaşın. Ayrıca testleri paylaşmadan söylüyorum, SSD alırsanız ve sistemi ona kurarsanız Windowsunuz çok rahatlıcaktır, işlemleri rahat yapabiliceksiniz.

Dostum zaman zaman yaşanan kasmalar genelde arka plan çalışmalardan kaynaklanabiliyor. Sistem sorunu olabilir. Eğer tüm donanımı gözden geçirdiysen zaten geriye sistemi yenilemek veya sorun yaşadığın oyunu tekrar yüklemekte bulursun. Tavsiyem SSD'ye geçmendir

GTA 5 o kadar da hafif bir oyun değil belki de o yüzdendir. Eğer LOL gibi oyunlarda droplar yaşıyorsanız lag yüzünden olabilir. RAM yetmediği için droplar yaşıyor olabilirsiniz, HDD kaç yıllık, CrystalDiskMark testlerini paylaşın. Ayrıca testleri paylaşmadan söylüyorum, SSD alırsanız ve sistemi ona kurarsanız Windowsunuz çok rahatlıcaktır, işlemleri rahat yapabiliceksiniz.
HDD en az 6 yıllık. Drop bazen oluyor bazen olmuyor, 4GB RAM ile daha önce akıcı bir şekilde oynuyordum. Bu sistemde bu sorun yeni başladı. Q9550'de overclock var ama bu OC ile stabil şekilde oynuyordum. Arada sırada kaplama gecikmesi olunca HDD çok fazla dikkatimi çekti. Şuan HDD testlerini yapıyorum, sonuçları atacağım.

Dostum zaman zaman yaşanan kasmalar genelde arka plan çalışmalardan kaynaklanabiliyor. Sistem sorunu olabilir. Eğer tüm donanımı gözden geçirdiysen zaten geriye sistemi yenilemek veya sorun yaşadığın oyunu tekrar yüklemekte bulursun. Tavsiyem SSD'ye geçmendir
Bütçe olsa SSD'ye koşucam zaten :D
Minecraft'da deneyeyim dedim onda bile drop girdi.
D sonuç.PNG
C sonuç.PNG

Hiçbir sıkıntı gözükmüyor.

Son düzenleme:
90-100 Yazma-okuma düşük bir sayı. Büyük ihtimalle bu yüzden sisteminiz kasıyor. HDD'nizi internette bulamadım, tam modelini yazarsanız bakarım. Sizin SSD'ye geçme zamanınız gelmiş, disk testinde de gözüktüğü gibi sayılar düşük. Ama HDD ile ilgili bir sorunda olabilir.

90-100 Yazma-okuma düşük bir sayı. Büyük ihtimalle bu yüzden sisteminiz kasıyor. HDD'nizi internette bulamadım, tam modelini yazarsanız bakarım. Sizin SSD'ye geçme zamanınız gelmiş, disk testinde de gözüktüğü gibi sayılar düşük. Ama HDD ile ilgili bir sorunda olabilir.
Emin misiniz ? 7200RPM bir HDD yaklaşık 90-100 arası yazma ve okuma değeri veriyor diye biliyorum.
Tarihin unuttuğu bir HDD sanırım, bende bulamamıştım :D

Emin misiniz, Barracuda serisi 7200 RPM 200 MB okuma/yazması var. Birde hdtune den okuma,yazma testi yapıp, grafikli bir şekilde fotosunu atın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı