Bilgisayar Oyunlarda Performans Sorunu

__Furkan__

Hectopat
Daha fazla  
Tam olarak pek hatırlamasam bile bilgisayarı alalı 1 sene olmuştur. Bu sorunu ise 7 8 aydır yaşıyorum. İlk aldığımda GTA 5 60 FPS sabit, CS:GO 300 FPS sabit, ark 60 FPS(full ayarlarda) sabit performansı vardı şu an ise GTA 5 10 FPS, ark 10 FPS, CS 80 90 FPS (en düşük ayarlarda) alıyorum. 1 2 aya yeni PC toplıyacam gibi ama bunun sorununu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dx diag ss atarmısın?
Screenshot_18.png

Tam olarak pek hatırlamasam bile bilgisayarı alalı 1 sene olmuştur. Bu sorunu ise 7 8 aydır yaşıyorum. İlk aldığımda GTA 5 60 FPS sabit, CS:GO 300 FPS sabit, ark 60 FPS(full ayarlarda) sabit performansı vardı şu an ise GTA 5 10 FPS, ark 10 FPS, CS 80 90 FPS (en düşük ayarlarda) alıyorum. 1 2 aya yeni PC toplıyacam gibi ama bunun sorununu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.
Temiz bir Windows 10 x64 kurup sürücüleri yüklemeni öneririm. Sorun muhtemelen düzelecektir.

Termal macun en son ne zaman sürüldü? Yada hiç sürdünüz mü? Sorun büyük ihtimal işlemcinin ısınmasından kaynaklanarak, ısınarak işlemciye fren yaptırıyor. Birde, Temiz kurulum Windows 10 x64 şart.

Problem çözüldüm mü değerli kardeşim aynı dertten bende muzdaribim. Pcyi aldığımda her oyunu sıkıntısız yüksek ayarlarda oynuyor iken şuan oyunlara girdiği sırada pc yeniden başlatıyor kendini
Malesef ya hala aynı bi çözemedim.Yakında taşınıcaz orda bi bakıcam.Aslında benim sorun bizim evde düşük başka evde yüksek FPS alıyodu,bulamadım hala bi çözüm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı