RX470 Oyunlarda Performans Sorunu

MustafaD

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, yeni bir bilgisayar satın aldım. Şöyle kısa bir özet geçecek olursam, H110M anakart üzerinde RX470 ve İ3 6100 var. Fakat performans sorunu yaşıyorum. Nasıl anlatabilirim. Mesela Youtube'a i3 6100 + Rx 470 yazınca adam GTA 5'de ultra ayarlarda 60 FPS alıyor. Ben high ayarlarda 60 göremiyorum. Adam CS:GO'da 300 400 FPS alıyor. Ben 150 200. Battlefield 1, Arma 3 aldığım FPS'ler hep çok düşük. Bu konuda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, yeni bir bilgisayar satın aldım. Şöyle kısa bir özet geçecek olursam, H110M anakart üzerinde RX470 ve İ3 6100 var. Fakat performans sorunu yaşıyorum. Nasıl anlatabilirim. Mesela Youtube'a i3 6100 + Rx 470 yazınca adam GTA 5'de ultra ayarlarda 60 FPS alıyor. Ben high ayarlarda 60 göremiyorum. Adam CS:GO'da 300 400 FPS alıyor. Ben 150 200. Battlefield 1, Arma 3 aldığım FPS'ler hep çok düşük. Bu konuda ne yapabilirim?
RX 470 ve İ3 6100 ile CS:GO'da ultra ayarlarda 300-400 FPS'mi? O videoyu nerede izlediniz acaba?

Aynı ekran kartını amd Athlon 880k ile kullanıyorum. Rx 470 yerine rx 460 Sahibi olsak büyük ihtimalle her iki işlemci de kartı %100 besleyebileceğinden daha stabil performans alabilirdik. Bende GTA V'yi ortalama 35 fps ile, the witcher'i ortalama 40 fps ile oynuyorum. Hatta şöyle örnek vereyim guild wars 2 oynuyorum, işyerindeki ofis bilgisayarı ortalama 87 fps ile oynatırken ben evdeki bilgisayarda 50 fps ile oynuyorum.

Çok fazla araştırıp çok fazla şey denedim. Mesele şu ki bizim kart daha güçlü işlemcilere ihtiyaç duyuyor. Zaten forumu ararsanız benzer konuları göreceksiniz.

Ben de o ikiliyi kullanıyorum fakat Anakart Z170 ve RAM'lerim 3200MHz hızında çalışıyor ve karşılığında "0" darboğaz alıyorum. :D Faydası da cidden büyük. :) Tabi yeni sistem alacaklar benim gibi almasın. Parçaları sonra sonra aldığım için böyle oldu. Kısacası evde denemeyin! :D

Sistemde kaç GB RAM var?
RX470'in 4 GB modeli ise birde RAM miktarınız düşük ise ekran kartı ekstradan V-RAM ihtiyacını RAM kullanarak karşılayacağından RAM darboğazı söz konusu olabilir. İşlemciniz de bir miktar darboğaz yapıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı