Oyunlarda ping 10.000'e çıkıyor

Speed test yaptığımda aldığım ping 16 indirme de 5 çıktı ama akk deyim. Ve bu olay kasamı değiştirip işlemci soğutucu taktırdıktan hemen sonra başladı. Önceler donanımsal ne olabilir ki dedim ama şu anda bir şüphelenmediğim o kalmış gibi duruyor. Sadece dış kasayı değiştirdim ve işlemcinin üzerine büyük bir soğutucu aldım. Tekrar montaj esnasında bilgisayarıma bağlanan interneti etkileyen herhangi bir kabloyu falan takmayı unutmuş olabilirler mi?
Öncelikle kasa içinde internet kablosu bulunmaz ama port bulunur nedeni wifi ağına bağlanmayanlar için yapılmış olan Ethernet kablosudur ...
1-Ethernet kablonuzu yıpranmaya karşı kontrol edin(Kullanıyoysanız)
2-Wifi kullanıyorsanız driver buluması gerektir detaylı araştırmayı siz yapabilirsiniz internet wifi dağıtıcınızı kontrol edin ve müşteri hizmetlerini arayın sistemsel olarak çığu intermet kullanıcıları bu durumdam haberi yok.
3-Akk değeri ping arttırmaz bilgisayarınızda arama kısmında msconfig yazarak başlatma seçeneğinde ve yahutta gelişmiş sistem ayarlarından bilgisayarınız açıldığında çalışan arkada bulunan uygulamalar kesit kesit güncelleme yapmakta bu uygulamaları tespit edip ping değerinizi bakmanızı öneririm.

Bilgisayarınız yeni ise pek birşey diyemem maalesef ama 1 ay ve üzeri bilgisayarsa herhangibir veri alışverişinde bulunduysanız o zaman dediklerimi uygulayın müşteri hizmetleri çoğu kullanıcıyu kendi Mbps değerinden mahrum bırakmakta (Örn:X firması 25 Mbps ile anlaşır ve internet verimini 20mbps ile sağlar) detatlı işlemleri onlara danışın

1. Tam adını hatırlamıyorum fakat uygulama & oyunlar için bir program vardı oyun açıldığında arka planda çalışacak uygulamarı durdurmana yarayan bunu dene bi tavsiye güncelleme falan atıyor olabilir.
2. Oynadığın oyun hangisi bilmiyorum veya internete kaç kişi bağlandığınızı DDOS saldırısı altında kalıyor olabilirsin onada dikkat etmeni öneririm.
3. Arkadaşımın başına bu tarz bir problem gelmişti oynadığı oyun yüzünden oyuna girdiğinde oyun internetin Porxy ayarlarında değişiklik yapıyordu ve bu pinge yol açıyordu. Buraya da bakmanı tavsiye ederim.

Orjinal windows kullanmıyorum. Her format attığımda KMspico indirdim. Bu uygulamanın virüs barındırdığını öğrenince kaldırdım ve norton'dan tarama yaptım. Ama şu anda bilgisayarımda norton'un bulamadığı internetimi kullanan bir virüs olma ihtimali varmı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı