Oyunlarda ping 10.000'e çıkıyor

Daha fazla  
Bugün bilgisayarıma güzel bir işlemci fanı aldım ve kasayı yenilettim. Eve getirip sistemi kurdum ama kurduğumdan beri online oyunlarda birden 10K pinge çıkıyor ve Discord'da konuşurken arkadaşlarımın sesi kesiliyor ama [Alt Tab] yaptığım zaman hemen ses geri geliyor. (Ses kesilmesi sistemden değil oyuna girince çıldıran internetten). 1080p'de donma olmadan video izleyebiliyorum internet hızım 50 Mbps. Hatta daha da detaya inersem oynadığım oyunda 5 oyuncu vs 5 bot şeklinde girince ping azalıyor ama 5 oyuncu vs 5 oyuncu şeklindeyse en az 3K'ya kadar fırlıyor. DNS sıfırladım, IP değiştirdim bir işe yaramadı. Acaba sorun Steam'dan mı diye düşündüm; bundan yola çıkarak da Steam dışı bir online oyun indirip denedim. Sonuç: Oyundaki sunuculara bile giremedim. Bunu biraz araştırınca yine benim VPN, DNS gibi şeylerle ilgili olduğunu öğrendim. (VPN kullanmıyorum).

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bi pc nizin wifi sini kapatıp ethernet kablosu ile deneyin bide öyle bakalım
Denedim ve durum aynı. Zaten belirttiğim gibi internet hızında sıkıntı yok 1080p video rahatlıkla izliyorum. Hatta daha garip bir durumla karşılaştım; skyrime girdiğimde discorddan arkadaşlarımın sesi gidiyor.Aslında ben bunu bütün online oyunlarda oluyor sanıyordum ama skyrimde olunca biraz kafam karıştı.

Evinizde internette sosyal mecralarda takılan birey varmı ? Genellikle en ufak bir mesenger bildirimi bile kimi internet bandı kötü olan bilgisayarlarda anlık ping yaşama olanağı sağlıyor özellikle online oyunlar söz konusu olunca TR sunucularının çoğu oyunda bulunmaması dezavantajımızdır ... Müsait bir vakit kollayar girip bize aldığınız ping değerni söylermisiniz ?

Evinizde internette sosyal mecralarda takılan birey varmı ? Genellikle en ufak bir mesenger bildirimi bile kimi internet bandı kötü olan bilgisayarlarda anlık ping yaşama olanağı sağlıyor özellikle online oyunlar söz konusu olunca TR sunucularının çoğu oyunda bulunmaması dezavantajımızdır ... Müsait bir vakit kollayar girip bize aldığınız ping değerni söylermisiniz ?
Speed test yaptığımda aldığım ping 16 indirme de 5 çıktı ama akk deyim. Ve bu olay kasamı değiştirip işlemci soğutucu taktırdıktan hemen sonra başladı. Önceler donanımsal ne olabilir ki dedim ama şu anda bir şüphelenmediğim o kalmış gibi duruyor. Sadece dış kasayı değiştirdim ve işlemcinin üzerine büyük bir soğutucu aldım. Tekrar montaj esnasında bilgisayarıma bağlanan interneti etkileyen herhangi bir kabloyu falan takmayı unutmuş olabilirler mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı