Oyunlarda ping düşük olmasına rağmen lag oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

lamnin

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair, DDR4, 2x8
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
Anakart
Gigabyte A520M-S2H
İşlemci
Ryzen 5 5500
Download, upload, ping ve internetin genel hızında herhangi bir problem olmamasına rağmen oyunlarda lag ve karakterlerin ışınlanması gibi problemlerler yaşıyorum. Öncesinde sadece belli başlı oyunlarda yaşanırken şu an denediğim bütün Online oyunlarda yaşanıyor.

Çözüm
Şart ise kablolu geçebilirim bir şekilde ama yakın zaman kadar internette hiçbir problem olmaması ilginç geliyor.

Olabilir, deneyeceğim.
Kablolu olarak test et ama yinede yüksek çıkar. Eskişehir'den, ulusa giden hop var. Şimdi bu hop, senin pingini yükseltiyor. O yüzden laglanma oluyor.
Testi kablolu olarak yap. Eren'nin dediklerine ek olarak, Windowsa CMD yazıp tıkla. Daha sonrasında tracert (boşluk) 146.66.155.1 yazıp entera tıkla. Daha sonrasında tamamen bitince buraya ekran görüntüsünu at. Routing'e bakayim bi

Kablolumu kullanıyorsun Speedtest sitesinden hız testi yapıp ekran görüntüsü atar mısın internet servis sağlayıcın nedir?
1716634086801.png

İnternet sağlayıcım Türk Telekom ve kablolu olarak bağlanmıyorum. Kablosuz olarak ya da telefondan tethering ile internete bağlanıyorum. İki türlüde sonuç aşağı yukarı aynı çıkıyor.

1716634503748.png

Maalesef Ethernet ile bağlanma imkanım şu an yok.

Eki Görüntüle 2204101

İnternet sağlayıcım Türk Telekom ve kablolu olarak bağlanmıyorum. Kablosuz olarak ya da telefondan tethering ile internete bağlanıyorum. İki türlüde sonuç aşağı yukarı aynı çıkıyor.

Eki Görüntüle 2204109

Maalesef Ethernet ile bağlanma imkanım şu an yok.
9.hopta, Eskişehir'den ulusa gidiyor. Çıkış ulustan olduğu için pingin yüksek. Routing çok kötü. Bana attığın vie valve testininin ekran görüntüsünü Türk telekoma at.

Modem odaya fazla uzak ve kablo çekmek pek hoş gözükmez o kadar uzun mesafede. Ancak yakın zamana kadar herhangi bir problem olmuyordu, son bir kaç aydır görüyorum bu sorunu.
Bakım calismasi olabilir, ileri de duzelebilir. Sana dediğim testi yap arada. Düzelmezse t.t ye bana attığın vie valve testini onlara at.

Yine de çok yüksek. Kablolu ile arasında aşağı yukarı 10-15 ms fark olabilir. 76ms çok yuksek, kablolu yapsa 60-65 çıkar yine yüksek. Ulus çıkış olduğu için, Eskişehir'den routingi başlatıyor bu yüzden pingi yüksek.

Şart ise kablolu geçebilirim bir şekilde ama yakın zaman kadar internette hiçbir problem olmaması ilginç geliyor.

Bakım calismasi olabilir, ileri de duzelebilir. Sana dediğim testi yap arada. Düzelmezse t.t ye bana attığın vie valve testini onlara at.
Olabilir, deneyeceğim.

Geri
Yukarı