Oyunlarda RAM Kullanımı Sürekli Artıyor

YounGrandpa

Decapat
PC'yi ilk aldığım zamanlarda RAM'imi normal bir biçimde kullanıyordu. Sonra fakirlikten korsan oyunlar indirdim, virüs bulaştı falan. Bir anda RAM ve işlemci kullanımı artmaya başladı. İşlemci kullanımında 4 CPU %100 e çıkıyordu. Dedim virüsten böyle oluyor, format atarım geçer. Temiz bir format attım, işlemci kullanımı düzeldi ama RAM kullanımı formattan sonra nedense sürekli olarak artıyor. Bir de bu GPU kullanımı az olması sorunuyla karşılaşmıştım. Overclock tarzı şeyler yapmak için biraz BIOS'u kurcaladım ama BIOS'da bir ayarı denediğimde işe yaramıyordu ve her seferinde o ayarı geri alıyordum. Acaba ondan mı kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Fortnite oynarken 5000 MB RAM kullanırken oyun sonuna geldiğimde 7000'leri buluyor ve 8000'lere kadar çıkıyor (%95-100 e kadar). İnternetten bu soruna baktım ama adamların yaptığı çözümler bende yaramadı. Büyük bir FPS düşüşü ve 8000'e dayanan RAM yüzünden de aşırı donmayla karşı karşıyayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fortnite'da ne zamandan beri bu problemi yaşıyorsunuz ? Çünkü v4.5 yamasıyla birlikte oyunda memory leak problemi var yani dediğiniz gibi oynadıkça RAM kullanımı artıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı