Oyunlarda RAM MHz düşüyor

Maverick5

Hectopat
Merhaba arkadaşlar tek slot 8 GB 3000 MHz'lik CL16 RAM kullanıyorum BIOS'tan ayarını yapıp 3000 MHz'a getirmeme rağmen oyun içinde MSI Afterburner programı aracılığıyla ölçüm yaptığımda RAM hızı 2100 MHz olarak gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar tek slot 8 GB 3000 MHz'lik CL16 RAM kullanıyorum BIOS'tan ayarını yapıp 3000 MHz'a getirmeme rağmen oyun içinde MSI Afterburner programı aracılığıyla ölçüm yaptığımda RAM hızı 2100 MHz olarak gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Hocam o ekran kartı VRAM'i falan olabilir mi?

Bir ihtimal daha var. RAM'i 3000 MHz'e çektikten sonra BIOS'tan çıkarken değişiklikleri kaydetmiyor olabilirsin. Her ne kadar komik bir durum olsa da benim başıma gelmişti daha önce.

Son düzenleyen: Moderatör:
Afterburner üzerinde RAM MHz gösteren bir ayar bildiğim kadarıyla yok. Başka bir ayara bakıyor olabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı