Çözüldü BIOSTAR B450MH RAM MHz değeri otomatik düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fatihmercury

Hectopat
Selamlar BIOSTAR B450MH anakart kullanıyorum BIOS ayarlarından XMP etkinleştirip RAM frekansını 3200 MHz çıkartıp kaydediyorum. Fakat sonrasında kendiliğinden 2666 MHz'ye düşüyor. Sebebi ne olabilir?

Çözüm
Hayır tabii ki. :) İşlemci modelin nedir? 3133 MHz ile çalışıyorsa herhangi bir sorun yoktur. Bazen anakart modeli izin vermiyor. Ben de 3000 MHz yerine 2933 MHz kullanıyorum, herhangi bir sorun yok.

Kaldı ki elindeki RAM'in çipi çok kaliteli. 3600 MHz'e kadar çıkabilirsiniz.
Hocam, bazen 3000 MHz RAM'ler 3000'de sorun oluyorken 2933 MHz'de taş gibi çalışıyor. Sizinkisi de öyle gibi duruyor. @MisakiTaro dediğini uygulayabilirsin.

İadelik bir durum yok. Eğer 3200 MHz RAM'i 2666 MHz'den yukarıya çıkartamasaydın iadelik veya garantiye göndermelik olurdu.
Anladım 3133 olarak deneyeceğim umarım sabit kalır.
Şu anda bilgisayarı kapatıp açtığımda 3133 MHz olarak açılıyor fakat GTX 1660 Super ekran kartım normalde açılırken fanler 1 kere çok hızlı dönüp sonrasında ekran kartının aydınlatması yanarken şu an 2 defa bu döngüyü gerçekleştirip öyle açılıyor ne alaka olduğunu anlayamadım

Son düzenleme:

Geri
Yukarı