Oyunlarda RAM mi ekran kartı mı daha etkili?

EnesTemiz33

Picopat
Daha fazla  
Oyunlarda RAM'in mi yoksa ekran kartının mı etkisi daha büyük?

Mesela 1 GB ekran kartın ve 4 GB RAM'in var, Assasin's Creed Unity oynamak istiyorsun. Yeni ekran kartı almak yerine 8 GB RAM alırsan oyunu oynayabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm donanımların farklı etkileri var oyun performansı konusunda. En büyük etkiyi ekran kartı yaratıyor tabii. Fakat en iyi ekran kartı olsa bile onu besleyecek bir işlemci ve yeterli RAMiniz olmazsa sorunlar yaşarsınız. Sizin durumunuzda ekran kartı yükseltmek daha mantıklı olacaktır daha sonra RAM yükseltirsiniz.

Haklısınız ama 4gb RAM'in 3gb'sini sistem alıyor ve 1 gb kalıyor. Hatta bazen 900 mb'lere kadar düşüyor.

Mesela 1 GB ekran kartın ve 4 GB RAM'in var, assasin's Creed Unity oynamak istiyorsun. Yeni ekran kartı almak yerine 8 GB RAM alırsan oyunu oynayabilir miyiz?

İkisi de.

Mesela 1 GB ekran kartın ve 4 GB RAM'in var, assasin's Creed Unity oynamak istiyorsun. Yeni ekran kartı almak yerine 8 GB RAM alırsan oyunu oynayabilir miyiz?

Şu anki işlemci ve ekran kartınızı yazabilir misinz.

Bence ekran kartıdır çünkü RAM'e sanal bellek kurabilirsiniz veya Windows'un daha az RAM tüketmesini istiyorsanız Windows lite kurup RAM kullanımını 800 MB'lara kadar indirebilirsiniz. (Sistemden sisteme değişmektedir.)

Bence ekran kartıdır çünkü RAM'e sanal bellek kurabilirsiniz veya Windows'un daha az RAM tüketmesini istiyorsanız Windows lite kurup RAM kullanımını 800 MB'lara kadar indirebilirsiniz. (Sistemden sisteme değişmektedir.)
Anakartıma göre ekran kartı önerebilirmisiniz ? Anakartım: PEGATRON ipxsb-h61
Ayrıca Windows 7'de lite yok diye biliyorum. Korsan olarak indirmek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı