Çözüldü Oyunlarda RTX 2060 Az Kullanılıyor ve 70 Derece Oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Riquel

Decapat
Yer
İstanbul-Kadıköy
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
510 GB SSD
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
B450M-K II
İşlemci
R 5 3600
Merhaba arkadaşlar, az önce FIFA 22 oynarken oyun donmaya başladı falan baktım görev yöneticisine GPU yüzde 2-3 kullanıyor ve 70 derece normalde FIFA'da 50 derece alıyorum. Sorun nedir?

Çözüm
Belgelerim- FIFA klasörü- fifasetup isimli yazanı not defteri ile açın. Dırectx_select = 0 bu ayar var. Bunu benim yazdığım gibi 0 yapın kaydedin ve oyunu açın hocam.
GPU kullanımı az olabilir ama çekirdek frekansı, bellek frekansı ve GPU'nun çektiği gücü oyun içinde bir kontrol edin. NVIDIA Denetim Masası'ndan oynadığınız oyun için maksimum kare hızını manuel olarak ayarlarsınız sıcaklık düşebilir. Bir deneyin derim.

Hocam maksimim kare hızını 1000 yaptım. Ardından NVIDIA Game Ready güncellemesi yaptım. Düzelmezse tekrardan ulaşacağım.

GPU kullanımı az olabilir ama çekirdek frekansı, bellek frekansı ve GPU'nun çektiği gücü oyun içinde bir kontrol edin. NVIDIA Denetim Masası'ndan oynadığınız oyun için maksimum kare hızını manuel olarak ayarlarsınız sıcaklık düşebilir. Bir deneyin derim

1000 biraz fazla değil mi? 60 yapıp deneyin ilk etapta veya monitörünüzün desteklediği yenileme hızına ayarlayın.

Hocam az önce güncelleme sırasında bilgisayar kendini yeniden başlattı?
1000 biraz fazla değil mi? 60 yapıp deneyin ilk etapta veya monitörünüzün desteklediği yenileme hızına ayarlayın.

Hocam güncelleme tamam oyuna girip bakacağım.
Hocam daha ana menüde 55 derece bilgisayar ne yapmak lazım?

Oyunu Game setting kısmından 144FPS veya 60 FPS sabitleyip tekrar dener misiniz? Bir de belgelerim kısmına girin orada FIFA klasörü içinde button isimli bir dosya olacak orada DirectX12 yazıyor onu 11 yapın sorun ortadan kalkacaktır. FIFA'da yıllardır bu sorun var DirectX11'e çekin düzelir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu Game setting kısmından 144FPS veya 60 FPS sabitleyip tekrar dener misiniz? Bir de belgelerim kısmına girin orada FIFA klasörü içinde button isimli bir dosya olacak orada DirectX12 yazıyor onu 11 yapın sorun ortadan kalkacaktır. FIFA da yıllardır bu sorun var DirectX11e çekin düzelir

Hocam bir de görev yöneticisinde SearchApp.exe diye bir şey var kendini kapatıp açıyor sürekli ve o açıldığında ekran kartı Wi-Fi disk falan spike yiyor internete arattığımda mining korsancılığı çıkıyor bu konuda bir bilginiz var mı?
Oyunu Game setting kısmından 144FPS veya 60 FPS sabitleyip tekrar dener misiniz? Bir de belgelerim kısmına girin orada FIFA klasörü içinde button isimli bir dosya olacak orada DirectX12 yazıyor onu 11 yapın sorun ortadan kalkacaktır. FIFA da yıllardır bu sorun var DirectX11e çekin düzelir

Button isimli bir dosya bulamamdım hocam.

Hocam bir de görev yöneticisinde SearchApp.exe diye bir şey var kendini kapatıp açıyor sürekli ve o açıldığında ekran kartı Wi-Fi disk falan spike yiyor internete arattığımda mining korsancılığı çıkıyor bu konuda bir bilginiz var mı?

Button isimli bir dosya bulamamdım hocam.
Mining ile bilgim yok hocam şuan ev de olmadığım için dosya adını atamadım ama çok basit bir işlem fifayı dediğim dx11 şekilde çalıştırmayı bak netten kasma kaybolucaktır

Mining ile bilgim yok hocam şu an ev de olmadığım için dosya adını atamadım ama çok basit bir işlem FIFA'yı dediğim DX11 şekilde çalıştırmayı bak netten kasma kaybolucaktır

Hocam netten bulamadım siz yardımcı olsanız?
Hocam netten bulamadım siz yardımcı olsanız?

Mining ile bilgim yok hocam şu an ev de olmadığım için dosya adını atamadım ama çok basit bir işlem FIFA'yı dediğim DX11 şekilde çalıştırmayı bak netten kasma kaybolucaktır

Bir de hocam bu olay bütün oyunlarda da olmaya başladı.

Belgelerim- FIFA klasörü- fifasetup isimli yazanı not defteri ile açın. Dırectx_select = 0 bu ayar var. Bunu benim yazdığım gibi 0 yapın kaydedin ve oyunu açın hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir de hocam bu olay bütün oyunlarda da olmaya başladı.

Hocam aynı model ekran kartı bende de var sistemimiz aynı hatta bende Chrome açıkken 50 55 arası gidiyor şu aralar oda sıcaklığına bağlı olabilir görev yöneticisindeki sıcaklığa bakıyorsanız o hotspot değeri diye biliyorum."karttaki en sıcak yer"

Hocam aynı model ekran kartı bende de var sistemimiz aynı hatta bende Chrome açıkken 50 55 arası gidiyor şu aralar oda sıcaklığına bağlı olabilir görev yöneticisindeki sıcaklığa bakıyorsanız o hotspot değeri diye biliyorum."karttaki en sıcak yer"

Hocam ama eskiden oyunlarda 55 alıyorken şimdi neden 78'e çıkıyor oda sıcaklığımda bir fark yok klima var kış ile yazın sıcaklığında derece farkı yok.

Tamam hocam giriyorum bakıyorum olmuşmu.

Hocam çok teşekkürler sorun çözüldü sizi nasıl çözüm olarak etiketleceğim?

Yeni konular

Geri
Yukarı