RTX 2060 oyunlarda GPU kullanımı %100 oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

gelpcpc1

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
Asus H110M-K
İşlemci
i5 6500
Başlıktan da gördüğünüz üzere oyun oynarken Görev Yöneticisinde ekran kartı kullanımım %0 oluyor ve işlemci kullanımım %100 oluyor. Eski Intel ekran kartımın driverlarını DDU ile temizledim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal. Darboğaz yaşıyorsunuz. O işlemci sahip olduğunuz ekran kartına yetişemiyor ve çekirdekler tıkanıyor.

Yaşadığınız sorunu görev yöneticisinden değil oyun üzerinden takip etmeniz daha sağlıklı olur. MSI Afterburner için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal. Darboğaz yaşıyorsunuz. O işlemci sahip olduğunuz ekran kartına yetişemiyor ve çekirdekler tıkanıyor.

Yaşadığınız sorunu görev yöneticisinden değil oyun üzerinden takip etmeniz daha sağlıklı olur. MSI Afterburner için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Darboğaz yaşadığımın farkındayım ama bu kadar darboğaza gireceğini düşünmüyordum.

Darboğaz yaşadığımın farkındayım ama bu kadar darboğaza gireceğini düşünmüyordum.
Maalesef durum bu.

Sadece 4 çekirdeğe sahip, hyperthreading özelliği barındırmayan, günümüze göre eski mimarili bir işlemciye sahipsiniz. İşlemci değiştirmeden darboğazdan kurtulmanız mümkün değil.

Maalesef durum bu.

Sadece 4 çekirdeğe sahip, hyperthreading özelliği barındırmayan, günümüze göre eski mimarili bir işlemciye sahipsiniz. İşlemci değiştirmeden darboğazdan kurtulmanız mümkün değil.
Belki kısa süreli çözüm olarak ayarları en yükseğe almayı, sanal olarak çözünürlük arttırmayı veya FPS sabitlemeyi deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı