Oyunlarda Ryzen 5 3500X CPU kullanımı %100

iReeKaa

Hectopat
Yer
BOLU
Daha fazla  
Meslek
LABORANT
Arkadaşlar birçok kişi bu sorunu yaşıyor ama benim ki biraz farklı. Öncelikle sistemim:
MB: Gigabyte B450M h.
CPU: AMD Ryzen 5 3500X.
GPU: MSI GeForce RTX 2060 Super Ventus GP OC 8 GB.
RAM: 2 X G.Skill 16 GB Ripjaws 3600MHz.
PSU: 650W 80 Plus.
Neredeyse hep Warzone oynuyan biriyimdir. Ekran kartımı yeni değiştirdim. Daha öncesinde 1660S OC vardır ve onda da şu anki erkan kartımda olduğu gibi şöyle bir sorun var. Mesela oyun için GPU sıcaklığı en yüksek 70 oluyor ama bir süre sonra sıcaklığı düşüyor ve kendini 65-64 gibi sabitliyor ayrıca bu olurken FPS dropları, düşmeler gibi şeyler yaşıyorum. PC rest atınca düzeliyor ama bir süre sonra yine aynı. İkinci sorun bu süreçte CPU kullanımı %100 ve sıcaklığı 79-81 arasında değişiyor. GPU kullanımı ise %5 ile %60 arasında gidip geliyor. Ve sanki darboğaz yapıyor. Lütfen yardım edin 3 haftadır bu iki sorunu çözemedim ne yaptıysam...

Dediklerinize bakarsak darboğaz söz konusu gibi. Güç kaynağınızın tam modeli nedir?
POWER BOOST VK-G2052S RGB 650W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA toplama olarka gelmişti zaten PSU dan bende şüphe ediyorum
İşlemci sıcaklığı biraz yüksek gibi, oyunlarda CPU'nun frekansını kontrol edin. Frekans düşürüyor olabilir.

Ayrıca arka planda işlemciyi kullanacak bir yazılım olmadığına emin olun.
Hiç bir şey yok arka planda sadece Warzone girdiğimde CPU 100 oluyor

Darboğaz işte işlemcini yükseltmelisin ve PSU sistemi besliyor mu onu kontrol et darboğazdan kaynaklı olmayabilir ama önce görüntü kalitesini ekran kartına ağırlık vererek sisteme yük bindirecek ayara getir darboğaz kesilir yüksek ihtimalle.

Geri
Yukarı