Ryzen 3500X sistem %100 CPU kullanımı

ahmededmrl

Femtopat
Öncelikle iyi akşamlar. Sistemim:
Anakart: B450 GAMING Plus Max.
Ekran kartı: RTX 2060.
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
RAM: 16 GB.
Sistemin Valorant oynarken bile CPU kullanımı 100'e dayanıyor. Sistemimin iyi olduğunu düşünüyorum ve bu değer bana çok saçma geldi. Artı olarak Windows ses bitiş noktası adlı şey gereksiz CPU yiyor. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Windows 10 Home kurulu.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,5 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi akşamlar. Sistemim:
Anakart: B450 GAMING Plus Max.
Ekran kartı: RTX 2060.
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
RAM: 16 GB.
Sistemin Valorant oynarken bile CPU kullanımı 100'e dayanıyor. Sistemimin iyi olduğunu düşünüyorum ve bu değer bana çok saçma geldi. Artı olarak Windows ses bitiş noktası adlı şey gereksiz CPU yiyor. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Windows 10 Home kurulu.
Darboğaz oluyor mu anlamamız için GPU kullanımı paylaşır mısınız?
Normalde kart ve işlemci tam sınırda.
Işlemci abanan oyunlarda darboğaz olabilir.

Birçok Forumda Darboğaz olması zor diye okumuştum ama şimdi bi valoranta girip gpu ya bakacağım.
1 saat kadar önce GPU 95 CPU 90 olduğunu gördüm warzone da fotoğraf atamadım nedense
Şuanda valorantta you 40 CPU 80 i gördüm
burda bir ayarlamı oynadım acaba kafayı yemek üzereyim.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-06-25 234007.png
    Ek Açıklama 2020-06-25 234007.png
    146,4 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 3.03'de %30'luk bir darboğaz mevcut aynı şekilde grafik arttığında(6.42) neredeyse eşitleniyor kullanım miktarları. İşlemci %100'ken ekran kartı %70'ini kullanabiliyor bunun çözümü ekran kartına yük bindirip en stabil halini bulmak.
Ben de yaşıyorum GTA 5'de. Çözüm olarak da oyunu 2 k Ultra'da açıp eşitliyorum 50 55 FPS'e iniyor fakat stabil kalıyor. Grafik ayarlarıyla oynamayı denemelisin.

Birçok forumda darboğaz olması zor diye okumuştum ama şimdi bir Valorant'a girip GPU'ya bakacağım.

1 Saat kadar önce GPU 95 CPU 90 olduğunu gördüm Warzone'da fotoğraf atamadım nedense.

Şu anda Valorant'ta you 40 CPU 80'i gördüm.

Yanlışlıkla Afterburner'da bir ayarlami oynadım acaba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 3.03'de %30'luk bir darboğaz mevcut aynı şekilde grafik arttığında(6.42) neredeyse eşitleniyor kullanım miktarları. İşlemci %100'ken ekran kartı %70'ini kullanabiliyor bunun çözümü ekran kartına yük bindirip en stabil halini bulmak.
Ben de yaşıyorum GTA 5'de. Çözüm olarak da oyunu 2 k Ultra'da açıp eşitliyorum 50 55 FPS'e iniyor fakat stabil kalıyor. Grafik ayarlarıyla oynamayı denemelisin.

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı