Oyunlarda saç gibi dokularda karıncalanma oluyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF A16/AMD Ryzen 7 7735HS/AMD RX7600S/Micron_2400(500gb)/16RAM
Merhaba. Dying Light 2'ye yeni başladım görüntü ayarlarını genel olarak yüksekte kullanıyorum. FSR modunu da kalite de kullanıyorum. Fakat bazı yaprak ve saç gibi detaylarda karıncalanma oluyor. Daha önce Far Cry6 ve RDR2 de de aynı sorunu yaşamıştım ama bir şekilde otomatik olarak düzelmişti. Şu an yapamadım. Bana sebebini söyleyebilecek, örneğin şu açık olduğu için gibi, biri olursa memnun olurum.

resim_2024-05-01_231625802.png

Monitör kaç p sanırım ondan olabilir

Merhaba. Dying Light 2'ye yeni başladım görüntü ayarlarını genel olarak yüksekte kullanıyorum. FSR modunu da kalite de kullanıyorum. Fakat bazı yaprak ve saç gibi detaylarda karıncalanma oluyor. Daha önce Far Cry6 ve RDR2 de de aynı sorunu yaşamıştım ama bir şekilde otomatik olarak düzelmişti. Şu an yapamadım. Bana sebebini söyleyebilecek, örneğin şu açık olduğu için gibi, biri olursa memnun olurum.

Eki Görüntüle 2184164

Hakon reisin saçlar karıncalanmış. FSR'den dolayı olabilir kapatıp deneyin. Bir de ekran kartınız nedir?

Eki Görüntüle 2184164

FSR'den kaynaklanıyor ama bu kadar etki ediyor muydu emin değilim.

Hakon reisin saçlar karıncalanmış. FSR'den dolayı olabilir kapatıp deneyin. Bir de ekran kartınız nedir?

Oyun içi ayarlarından kapatıp denedim aynı sorun oluyor. AMD Radeon'dan mı kapatmam gerekiyor? Ekran kartı RX7600s.

Genelde hikaye oyunları oynuyorum. FPS derdim yok. Benim için önemli olan görüntü kalitesi. AMD ekran kartı yazılımındaki ayarları nasıl kullanmam gerekiyor tam anlamış değilim.
resim_2024-05-01_232939307.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı