Oyunlarda saniyelik donma

İşletim sistemi
Windows 8.1

Deathgamer

Hectopat
Hocalarım, soru başlıktaki gibi ama ben gene de yazayım. Şimdi ben oyuna girdiğimde bu oyun CS 1.6 ve CraftRise'da oluyor genelde. Bu oyunlarda maçlarda falan 1-2 saniyelik donma oluyor. Bu yüzden sürekli sıkıntı çekiyorum. Ölüyorum ha bire. Bunun bir çözümü var mıdır?

Oyunun ayarları performans a almıştım hatta sonra chunkları falan en düşüğe çektim FPS yönünde problem yok ama donma beni bitirdi.
Oyun oynarken F3'e basıp RAM miktarınıza bakın.
1625044562967.png

"Mem" (Memory) Yazan kısım %90-100'lerde dolaşıyorsa saniyelik donma normaldir ramınız yetersiz geliyordur.
Kasma değil saniyelik donma maksimum 2 saniye donuyor. Bu sorun CS 1.6 dada mevcut. Pingle alakası olabilir mi?
Ayrıca CraftRise sunucuları istanbulda olduğu için pingle alakalı olacağını sanmıyorum.

Olabilir deneyin. Ama 128MB fazla RAM'dan çok bir şey beklemeyin. Ayrıca virüs'de olabilir Kaspersky veya Malwarebytes ile tam tarama yapın.

Bende öyle bir şey için konu açayım diyordum CS 1.6 da sağ üstte "warning: Cl_frushentintypacket" yazıyordu nedir size? Kaspersky 7/24 açıktı oyun oynarken kasmasın diye kapatıyorum.
Oyun oynarken F3'e basıp RAM miktarınıza bakın.
Eki Görüntüle 1090378
"Mem" (Memory) yazan kısım %90-100'lerde dolaşıyorsa saniyelik donma normaldir ramınız yetersiz geliyordur.

Ayrıca CraftRise sunucuları İstanbul'da olduğu için pingle alakalı olacağını sanmıyorum.

Hocam kontrol ettim sizin attığınız resimdeki gibiydi. Sorun nerede acaba HDD olabilir mi?

Son düzenleme:
Bende öyle bir şey için konu açayım diyordum CS 1.6 da sağ üstte "warning: Cl_frushentintypacket" yazıyordu nedir size? Kaspersky 7/24 açıktı oyun oynarken kasmasın diye kapatıyorum.

Hocam kontrol ettim sizin attığınız resimdeki gibiydi. Sorun nerede acaba HDD olabilir mi?
HDD eskiyse evet. Disk birleştirme ve SFC /scannow işlemini yapın.

Hocam pc sanırım 2009 dan kalma. Disk birleştirme dediğiniz yani C, D diski ayrı değilde sadece C diski olması mı?
Hayır. Aşağıda dediklerimi adım adım yap.
Bu bilgisayar'a girin.

Yerel Disk C'ye sağ tıklayın veya Sistem hangi diske kuruluysa.

Özelliklere gir ve yukarıdaki "Araçlar" bölümüne tıklayın.

1625061447596.png

Sürücüyü en iyi duruma getir ve birleştir'e tıklayın.

1625061500241.png

Diskinizi seçin ve "En İyi Duruma Getir"i seçin kısaca birleştirme işlemini yapın.

1625061528585.png

Uzun süredir bu işlemi yapmadıysanız iyi gelebilir.
Not: SSD kullanıyorsan yapmanı önermem yavaşlamalara sebep olabilmekte.

Geri
Yukarı