Oyunlarda saniyelik donmalar

ForAnAngeL

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
30
Yer
Hell
Çok kafama takılan bir soru var en sonunda sormaya karar verdim. GTX 680 ekran kartım var. Oyunlarda yüksek FPS alıyorum orada sorun yok. Yüksek ayarlarda açamadığı oyun yok. Mesela Euro Truck Simulator 2 oyununda full ayarlarda 100'ün üstünde FPS alıyorum, Gayet akıcı fakat bazen oyun 1 saniyeliğine kısa süreli donmalar yapıyor. Tabii bu da rahatsız ediyor. Acaba oyunda mı bir hata var yoksa ekran kartımda mı? Ekran kartımda bir sorun olup olmadığını, her şeyin sorunsuz olduğunu nasıl anlarım? Şimdiden teşekkürler.

Peki bu 1 saniyelik donmalar sadece bu oyunda mı meydana geliyor, aynı oyunu ben de oynuyorum direksiyon seti ile :D Ve ben sorun yaşamıyorum.

Oyun orjinal mi ? Değil ise güncel mi ? Başka oyunlarda böyle bir sıkıntı var mı ?

Yine de oyunu güncelle, farklı Crack'ler falan dene kafana göre bir şeyler yap. Sorun çözülmezse oyundan kaynaklı herhalde.

Windows 8 kur, sorun devam ederse ekran kartı ve işlemci fanlarını temizle. İşlemcinin üstünde belli bir kısım ısınsa bile donma olur. Yani 52 derece seni aldatmasın. Havalar ısınınca mı başladı bu sorun?

ForAnAngel anlık takılma sorununu çözebildin mi. Aynı durumu bende yaşıyorum Fps 60 tan 58 e düşünce anlık takılma oluyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı