RTX 2060 sistemde oyunlarda stuttering oluyor

Xertyess

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Geçen ay yeni bir bilgisayar aldım fakat stuttering sorunu yaşıyorum. Sistemim:

AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
ASUS RTX 2060 Dual 6 GB ekran kartı.
ASUS TUF B450-Plus Gaming anakart.
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance kırmızı DDR4 3200MHz CL16 Dual kit RAM.
Crucial 240GB BX500 CT240BX5001-2-5-SATA-3-0 SSD.
WD blue 1TB 7200RPM HDD.
Xigmatek Astro 650W 80Plus kasa.
ViewSonic 24"VX2458-C-mhd 1ms 144Hz FreeSync/GSync Full HD Curved Gaming monitor.
İşletim sistemim: Windows 10 Pro.

Eski bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyordum. Monitör dahil her şeyi değiştirdim fakat yeni bilgisayarımda da stuttering sorunu yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stuttering ve Micro Stuttering sorunu optimizasyonu kötü oyunlarda çok daha rahatsız edici düzeylere ulaşıyor. Örneğin Forza Horizon 4 Extreme grafiklerde Microsoft ve Steam versiyonları arasında dağlar kadar fark var, Microsoft sürümünde oyun yağ gibi akarken Steam versiyonunda saçma sapan takılmalar FPS droplar vs. yaşıyorum ve güncellemeler almasına rağmen hala çözemediler ki Forza Horizon 5'in çıkmasına çok az bir zaman kaldı. Her türlü yolu denedim optimizasyonu çok iyi denilen Capcom RE serisinde bile sistemim güçlü olmasına rağmen stuttering sorunuyla karşılaşıyorum. En dandik 500 MB'lik oyunlarda bile oluyor bu sorun. Umarım Windows 11'e geçtiğimizde daha stabil bir oyun zevkine erişebiliriz.

Kanka sen bence fazla hayal kurma. :D

Sorun hala çözülmedi sanırım. Bende ikinci el bir kart aldım eski kartımdan daha güçlü olmasına rağmen hatta FPS yüksek gözükmesine rağmen sanki 20FPS veriyor gibi hissediyorum ve tam olarak akıcı bir oyun oynayamadım. Bu sorunu nasıl çözeceğiz acaba. Windows 10 kullanıyorum ama sürüm mü düşürsem acaba?

Sorun hala çözülmedi sanırım. Bende ikinci el bir kart aldım eski kartımdan daha güçlü olmasına rağmen hatta FPS yüksek gözükmesine rağmen sanki 20FPS veriyor gibi hissediyorum ve tam olarak akıcı bir oyun oynayamadım. Bu sorunu nasıl çözeceğiz acaba. Windows 10 kullanıyorum ama sürüm mü düşürsem acaba?

Yok kardeşim. Kimse kralı cözemiyor. Hiç deneme düzenlerini bozma uğraşma vaktini harcama bekle. Elbet bir gün birisi cözcek o zaman herkes faydalanacak olaydan. Beklemekten başka çaremiz kalmadı. Açtığım konularda senin atacağın adamları zaten çoktan attım.

Yok kardeşim. Kimse kralı cözemiyor. Hiç deneme düzenlerini bozma uğraşma vaktini harcama bekle. Elbet bir gün birisi cözcek o zaman herkes faydalanacak olaydan. Beklemekten başka çaremiz kalmadı. Açtığım konularda senin atacağın adamları zaten çoktan attım.

Kimsenin umurunda değil. Sanki kimse takmıyor be kardeş... En kötüsü de oyle bir guvensizlik biraktiki insanlarda. Her oyunda en küçük takılmayı bile bekliyoruz artik. Yani düzelse bile oyunun kendi optimizasyonundan kaynaklı bir takılmada yüreğimiz ağzımıza gelecek.

Arkadaşlar GTX 1050 Ti ve i5 9400F PC'de oynadım internet kafede. Tabi adamın SSD'si yok HDD üzerinden oyun açıyor. MSI Afterburner indirip hemen denedim kasma FPS düşmesi stuttering oluyor mu diye. Witcher 3 ve CoD Infinity War oynadım. Kasma kendi PC'mden bile beterdi. Yani Intel'i övüyorlar yağ gibi akıyor diye ama hiç inanmayın. Intel i5 9400F modern sayılabilecek bir işlemci ama fena kasıyordu tam da kendi PC'mde kasan yerlerde. Hatta daha da kötü kasıyordu. Sonra anladım ki bu evrensel bir sorun herkes yaşıyor. Ama YouTube'da millet benchmark yaparken daha kötü sistemler tereyağ gibi akıyor. Yani belli sistemler sıkıntılı ama ben 2019'dan beri değişik parçalar denesem de sanki hep bana oluyormuş gibi kasıyor. Neyse eğer sizde aynı sıkıntıları yaşıyorsanız buraya MSI Afterburner+Frame time resmini atın ben PC den uzağım, eğer çözüm bulursanız söyleyin herkese fayda olsun, huzur içinde oyun oynayalım.

Arkadaşlar GTX 1050 Ti ve i5 9400F PC'de oynadım internet kafede. Tabi adamın SSD'si yok HDD üzerinden oyun açıyor. MSI Afterburner indirip hemen denedim kasma FPS düşmesi stuttering oluyor mu diye. Witcher 3 ve CoD Infinity war oynadım. Kasma kendi PC'mden bile beterdi. Yani Intel'i övüyorlar yağ gibi akıyor diye ama hiç inanmayın. Intel i5 9400F modern sayılabilecek bir işlemci ama fena kasıyordu tam da kendi PC'mde kasan yerlerde. Hatta daha da kötü kasıyordu. Sonra anladım ki bu evrensel bir sorun herkes yaşıyor. Ama YouTube'da millet benchmark yaparken daha kötü sistemler tereyağ gibi akıyor. Yani belli sistemler sıkıntılı ama ben 2019'dan beri değişik parçalar denesem de sanki hep bana oluyormuş gibi kasıyor. Neyse eğer sizde aynı sıkıntıları yaşıyorsanız buraya MSI Afterburner+frame time resmini atın ben PC'den uzağım, eğer çözüm bulursanız söyleyin herkese fayda olsun, huzur içinde oyun oynayalım.

Windows 11 duzeltmezseler bu sorunu, geleni söyleyeceğim bunlara.

Katılmıyorum bu konuda. Hardware olmadiği sürece çözülür her bir yazılımsal sorun. Soru o değil. Gerçekten çözmek istemeleri lazım. Soru bu; çözmek isteyecekler mi?

Kimsenin işine gelmiyor gelmediği için cözmezler de istemezler de ama sana bir şey soracağım. Sen, kullandığın mevcut sistemi kendi ellerin ile mi topladın yoksa hazır mı aldın?

Geri
Yukarı