Oyunlarda takılmalar ve kasmalar

freerunning321

Hectopat
Daha fazla  
asus z-97a - anakart

i7 4790k - işlemci

asus gtx 970 rog strix - ekran kartı

ddr3 8gb 1866mhz CL10 ripjawx gskill - ram

1000w aurum pro fsp - güç kaynağı

1 tb seagate - sabit disk

120 gb corsair - state solid disk

Hepsi vatandan alındı.Hepsinin garantisi devam ediyor.Vatan bilgisayara götürdüğümde ekran kartı biosu arızalı dediler.Ve kartımı servise yolladılar.Smsinfocomm adlı servis kartımın biosunu update edildi diye geri yollamış.Ancak sorunlarım devam ediyor.Ne yapmam lazım?

Pazar günü gelin burda deneyin.Sorunu bizde görelim dediler.Görseler nolcak ki servise yollucaklar ben gene 20 gün beklicem.Madur olcam tekrardan!

Orada yeni parçalar takıp deneyerek.Sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını bulamazlar mı.Yeni ekran kartı taksınlar deniyim.Sorun düzelmişse alıyım o kartı gideyim.

Ayrıyetten steam'dan oyundan çıkınca mause meşgul işareti 10-15 saniye kadar kalıyor.

Sorunların aynı şekilde devam etmekteyse bence direk servise kendin gidip görüşmelisin. Sistemin diğer parçalarında sorun olmadığına eminsen tabi.

Sorunların aynı şekilde devam etmekteyse bence direk servise kendin gidip görüşmelisin. Sistemin diğer parçalarında sorun olmadığına eminsen tabi.
Servisi aradım.Bi süre çaldı ama açmadılar.Tekrar denemeli miyim?Onlara tam olarak ne demeliyim işi zora sürerlerse.Hangi parçada sorun var onuda bilmiyorum.Delircem galiba.

Servisi aradım.Bi süre çaldı ama açmadılar.Tekrar denemeli miyim?Onlara tam olarak ne demeliyim işi zora sürerlerse.Hangi parçada sorun var onuda bilmiyorum.Delircem galiba.

Öncelikle kartınızı Asus'un internet aktivasyonunu yaparak kartınızı kayıt ettirdiniz mi ?
Eğer bu işlemi yaptıysanız direk Asus'u arayıp durumunuzu anlatabilirsiniz, hatta direk Asus'un kendi yerine götürebilirsiniz.

İşinizi zora sürme gibi bir ihtimalleri yok, sonuçta garantisi devam etmekte ve siz kullanıcısınız. Sorunum devam etmekte demeniz yeterli olacaktır.

Abi onlar çok uzun iş uğraştırır.Vatandan aldım hem bana yenisini versinler deniyim orda sorun düzelmiş ise düzeldi diyim.Alıyım kartı gideyim.Yok mu böyle bi seçenek zaten 3 aydır bi bilgisayarı doğru düzgün beceremediler.Bayadır bekliyorum yani sabrım kalmadı!Açsınlar orda yeni gtx 970 taksınlar deniyim.Olmaz mı?

Vatan'ın bu konuda yapabileceği bir şey olmaz. Çünkü onlar satıcı ve yenisini verme yetkisi onlarda değil. Sen gittiğinde kartını yine servise göndericekler değişen bir şey olmayacak. Ama kendin götürürsen servisle direk bire bir muhattap olacağın için belki daha fazla yardımcı olabilirler.

İade derken direk alırlar mı ki?Lanet sorun bi türlü bitemedi!

Vatan'ın bu konuda yapabileceği bir şey olmaz. Çünkü onlar satıcı ve yenisini verme yetkisi onlarda değil. Sen gittiğinde kartını yine servise göndericekler değişen bir şey olmayacak. Ama kendin götürürsen servisle direk bire bir muhattap olacağın için belki daha fazla yardımcı olabilirler.

Abi onlarda biliyo artık olay çıkartma durumuna geldik.Kaç aydır sorunu bulamıyolar.Ürün servise gidiyo bios update edildi diyolar.Ama sorunlar hala devam ediyor.Arayıp vatanı diyorum diğer parçalarda bi sorun olamaz mı.Hayır diyo ekran kartı biosu yüzünden oluyor.Gitti servise bios update yaptılar sözde ama sorun hala devam ediyor çıldırcam!

Vatan'dan iade edip MSİ alabilirsin. Sorun hakkında bir fikrim yok.

İade seçeneği malesef mümkün değil bence, iade yada ayıplı ürünler için servisten para iadesi ya da değişim talebinin satıcı firmaya sunulması gerek. Ayrıca sistemi Vatan'da toplattıysanız ve montajını yaptırdıysanız onlar testini yapmış olması gerek ve bu test sonucunun kendilerinde bir kopyası bulunmaktadır.
Daha önce başıma geldiği için bu konuda eminim. Kesinlikle iade ya da değişim söz konusu olabileceğini düşünmüyorum. Bu ümitle hiç gitmeyin derim, deneyin isterseniz ama ümitlenmeyin.

İade seçeneği malesef mümkün değil bence, iade yada ayıplı ürünler için servisten para iadesi ya da değişim talebinin satıcı firmaya sunulması gerek. Ayrıca sistemi Vatan'da toplattıysanız ve montajını yaptırdıysanız onlar testini yapmış olması gerek ve bu test sonucunun kendilerinde bir kopyası bulunmaktadır.
Daha önce başıma geldiği için bu konuda eminim. Kesinlikle iade ya da değişim söz konusu olabileceğini düşünmüyorum. Bu ümitle hiç gitmeyin derim, deneyin isterseniz ama ümitlenmeyin.
Bildiğim kadarıyla sistemi aldığın 1 hafta içinde sorun çıkarsa çek veriyorlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı