Oyunlarda Tearing Sorunu

WOODCUTTER

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Arkadaşlar selam, LG 29UM68-P ultrawide monitöre sahibim. GTX1080 kullanıyorum. Monitör 75 Hz ve oyun 75 FPS olmasına rağmen aşırı derecede tearing oluyor. V-sync'yi açınca lag oluyor. Özellikle LOL'de çok fazla oluyor. Çok araştırdım fakat çözümü bulamadım ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam, LG 29UM68-P ultrawide monitöre sahibim. GTX1080 kullanıyorum. Monitör 75 Hz ve oyun 75 FPS olmasına rağmen aşırı derecede tearing oluyor. V-sync'yi açınca lag oluyor. Özellikle LOL'de çok fazla oluyor. Çok araştırdım fakat çözümü bulamadım ne yapmam gerekiyor?

Tearing sadece LoL'de mi oluyor? Benim de çözemediğim bir şekilde, LoL'de mouseu dikine doğru oynattığında (yani kamerayı), yırtık oluşuyor. Enine herhangi bir sorun olmuyor. Farklı PC'lerde de denedim ve durum böyle.

Ayarları sonuna kadar kökle. Ayrıca online oyunlarda V-SYNC açılmaz input lag oluşur. Grafik ayarlarını en üst seviyeye çek düzelecektir. Düzelmezse başka sıkıntılar var o zaman söylerim

G-Sync'li bir monitör alman sorunu kökünden çözecektir. Onun dışında yapılacak pekte fazla şey yok.
Tamamda dostum VG248QE monitörde neden bu sorun olmuyordu?

Ayarları sonuna kadar kökle. Ayrıca online oyunlarda V-SYNC açılmaz input lag oluşur. Grafik ayarlarını en üst seviyeye çek düzelecektir. Düzelmezse başka sıkıntılar var o zaman söylerim

Ayarlar aynı zaten en yüksekte hiçbir şeyi değiştirmedim ki yeni monitörü taktım, o kadar fazla var ki tearing oyun sanki 10 15 FPS ile oynanıyor gibi.

Telefonla bi fotoğraf çek farklı bildiğimiz tearingte en fazla 2-3 tane çizgi oluşur senin dediğin abartı sanki biarz.
Biraz abartmış olabilirim fakat 144Hz'den 75Hz tearing ile birlikte oyunu oynayınca çok büyük sıkıntı oluşturuyor. Mouseyi mapde hareket ettirirken özellikle üst üste biniyor kareler. Nvidia denetim masasında da ayarladım adaptive vs. ama çözemedim.

Denetim masasından her şeyi defaulta geri çek belki düzgünlük falan açmışsındır bilmiyorum bir sürü ayar var orada onları sıfırla ekran kartı sürücüsünü güncelle veya önceki düzgün sürümlerden birine geri çek çözülür senin sorunun. Başka oyunda yapıyor mu?

Denetim masasından her şeyi defaulta geri çek belki düzgünlük falan açmışsındır bilmiyorum bir sürü ayar var orada onları sıfırla ekran kartı sürücüsünü güncelle veya önceki düzgün sürümlerden birine geri çek çözülür senin sorunun. Başka oyunda yapıyor mu?
Dostum bu dediklerinin hepsini biliyorum ve yaptım zaten bilinmedik bir şey arıyorum. Farklı Windows sürümünde dahi denedim 1 2 oyunda daha yapıyordu sanırım fazla oyun oynayamadığım için emin değilim.

RTSS programındaki Scanline Sync özelliğini araştır.
Deniyorum şimdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı