Oyunlarda titreme ve kenar yumuşatma sorunları

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
Benim için çok sorun değil ama bazen can sıkıyor, monitörüm 900p ve darboğaz oluyor bazı oyunlarda. Eski olduğu için ve monitöre yakın oynadığım için pikselleri bile sayabiliyorum. İşaretli yerler de daha çok belli oluyor, ayarlar fark etmiyor.
Örnekler:

1.png
Desktop Screenshot 2020.10.07 - 17.42.55.10.png

Yukarıda ki fotoğrafta yola bakın niye böyle oluyor anlamış değilim, yukarı doğru çıkınca daha doğrusu havaya doğru yükselince geçiyor ama yere inince yine aynı.
Desktop Screenshot 2020.10.07 - 17.41.40.56.png

Havadayken görünümü. ^^^

Ayrıca pikselleşme sorunu da var.
12.png
Dying Light Screenshot 2020.10.09 - 16.52.25.69.png

Dying Light'ta ise göz hizası olarak su ile eşit seviye de olursak bu şekilde görünüyor. Bazı binaların kenarları da yine çok pürüzlü. Kenar yumuşatma açık ve ayarlar yüksek te.
Çok belli olmuyor ama SoT'ta da mevcut, bazı yerlerde bariz görülmekte. Ayarlar Legendery - Rare karışık.
FPS sorunum çok yok, yani FPS'ten yana şikayetçi değilim. Anlamadığım ekran kartı da bozuk değil ki. Ne saçma iş yahu!🤬🤬🤬🤬🤬🤬
Sea of Thieves Screenshot 2020.09.28 - 12.21.54.70.png

Sistemim :
  • R5 2600X
  • 1660 Super
  • 8x2 RAM
  • 512 GB M2 SSD
  • 1 TB HDD
  • HP2011x Monitör.

Oyunların hepsi orijinal. Bir kaçı HDD bir kaçı SSD kurulu, aynı sorun var anlaşılacağı üzere HDD kaynaklı değil. Grafik ayarlarıyla da alakalı değil kaldı ki, Grafik ayarı bile olmayan WT'de bile bu sorunu yaşıyorum. Sebebini öğrenebilsem.

Ekran kartı güncel. Sıcaklıklar normal. OC yapılmadı.

Şuan bağlayamam, televizyona bağlayınca aşırı bir gecikme oluyor, mouse'u zar zor döndürüyorum, ve adam akıllı net bir görüntü vermiyor televizyon.
Ben de aynı ekran kartını kullanıyorum. Ben de VGA 900p monitör ile kullandım fakat bir gün dayanamadım. Hemen gittim olmayan paramla monitör aldım. Görüntü fena bozuluyor çünkü.

Ben de alırım herhalde bir gün monitör. :( resmen pikselleri sayıyorum monitöre yaklaşınca :D

Bu sorun hala devam eden bir sorun ve anladığım kadarıyla bunu yaşamayan yok. Yaşayıp fark etmeyenler ve önemsemeyenler var ama o ayrı. Şöyle söyleyeyim ister eran kartı değiştir, ister monitör, ister işlemci, istersen evini değiştir bu sorunu yok etmen imkansız. Ama azaltabilirsin lakin asla o tırtıklı kenarlar geçmeyecek. Çok araştırdım ve dikkat ettim oyun yayıncıları YouTuber'larda da var. İstersen RTX 3090 Ti kullan bu illaki olacak. Çok üzgünüm.

Geri
Yukarı