Oyunlarda Yüksek FPS'e Rağmen Takılma Sorunu

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi Sosyaller! Maçta GPU kullanımı %80 seviyelerinde oluyor maks. Kadro seçim ekranında ise %95 üzeri oluyor. Aniden GPU kullanımı düşüyor ve yükseliyor. Örn. %50 seviyelerinden birden 70 çıkıyor geri 50 düşüyor ve ciddi anlık takılmalar yaşıyorum.

CS-GO ve BF1'de de benzer sorunlar var. D-C yaptım sisteme ama bu da çözüm olmadı.

Aynı sorun şu an bendede var. Benim problemim belleğimin yetersiz olması ve ısınma. Bence seninkide bu 2 sinden kaynaklanıyor.
Bellek 16 GB? Isınma derece normal değil mi? 65 67?
Çözünürlüğünüz nedir?
Ultra ayarlarda oynuyorum hocam.
Bende de var ama bellektende ısınmadan da değil bu sorunlar oyun dosyalarından.Crash report test yaptır düzlet ve cevap ver lütfen.
Bunu nasıl yapacağım hocam?
V-Sync aktif etmeyi denedin mi ?
Denemedim fakat CS-GO'da denemiştim, faydası yok gibi. Daha çok takılıyor.

Bir ihtimal, oyunlarda pinglerinizi takip edin. Bende akşamları yüksek fps almama rağmen oyun takılıyor. Turknet'de genel sorun akşamları ping fırlıyor.
Şu sınırsız internet olayından beri başladı, diğer firmaları bilmiyorum.
Gündüz düşük pingde 60-70 yağ gibi akan BF5, akşam tam bir işkence oluyor 95-110 ping.
Fps değerleri aynı.

Bir ihtimal, oyunlarda pinglerinizi takip edin. Bende akşamları yüksek fps almama rağmen oyun takılıyor. Turknet'de genel sorun akşamları ping fırlıyor.
Şu sınırsız internet olayından beri başladı, diğer firmaları bilmiyorum.
Gündüz düşük pingde 60-70 yağ gibi akan BF5, akşam tam bir işkence oluyor 95-110 ping.
Fps değerleri aynı.
Hocam ping değil maalesef keşke o olsa. Fifa'yı kariyer modun da oynuyorum. CS-GO ise Türk Sunucularında. Bir türlü çözüm bulamadım, aylardır araştırıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı