Oyunlarda yüksek ping problemi

edizkurtz

Hectopat
Ben internetimdem çok memnunum.16 GB'lik oyunu 3 saatte falan indiriyor fakat oyunlarda 150-200 arası ping alıyorum. İlk başta sunucudan sandım ama bütün oyunlarda böyle anlamadım. İnternet hızımın karşılığı 200 Ping'e nasıl gelir bilmiyorum? Acaba bir bug mu oldu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yazdığına göre 12mbps hız aldığını hesapladım. Saniyede 1400Kb indiriyorsun yani indirme hızın 1.4mb/sn oyunlarda ping olmaması lazım. Ülkemiz şartlarında kötü bir değer değil. Modem arayüzünden davetsiz misafir kontrolü yapmanızı öneririm. Modeme kaç cihaz bağlı ona bakın.
Ben internetimdem çok memnunum.16 GB'lik oyunu 3 saatte falan indiriyor fakat oyunlarda 150-200 arası ping alıyorum. İlk başta sunucudan sandım ama bütün oyunlarda böyle anlamadım. İnternet hızımın karşılığı 200 Ping'e nasıl gelir bilmiyorum? Acaba bir bug mu oldu? Teşekkürler.
Hat değerlerinde bir anormallik var gibi duruyor. Müşteri hizmetlerini arayarak ping değerlerinin yüksek olduğunu söyle hattına bir baksınlar.

Servis sağlıyıcınla görüş bu durumu yada oynadığın oyuna ticket at onlar sorunun sendenmi servis sağlaycındanmı tespit edebilirler dediklerini yaparsan.

Yazdığına göre 12mbps hız aldığını hesapladım. Saniyede 1400Kb indiriyorsun yani indirme hızın 1.4mb/sn oyunlarda ping olmaması lazım. Ülkemiz şartlarında kötü bir değer değil. Modem arayüzünden davetsiz misafir kontrolü yapmanızı öneririm. Modeme kaç cihaz bağlı ona bakın.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı