VDSL İnternet Ping Sorunu

Şerif Metehan

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3500X - Sapphire Nitro+ 6600XT - Apacer Panther 16GB(8x2) 3000MHz - DeepCool 650W PF650 80+ - MSI B450M-A PRO MAX
Sizlerden yardım isteyeceğim. Ben yaklaşık 7 aydır TurkNet VDSL internet hizmeti alıyorum ve gayet memnunum fakat son 1 aydır 20 civarlarında dolaşan ping değerim 70'e fırladı hatta bazen 80 gibi değerleri de görüyorum ve bu ping değeri CS GO - PUBG gibi oyunlarda 130 gibi değerlere çıkıyor. Bunun sorunu ve çözümü nedir dostlar acaba?

Önceden 20-25 arası ping alırken bu değerlere çıkmak gerçekten kötü bir olay. Hat değerlerim ve santrale uzaklığım aşağıda görüldüğü gibi. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ekran Alıntısı.PNG
45711237_217257692502251_3599309067949965312_n.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz genede durumu TürkNet'e bildirin. Fakat ülke genelinde son 1 aydır çoğu kullanıcıda ping sorunu var. TürkNette Türk Telekom altyapısı kullandığından normal olduğunu düşünüyorum.

Bu bahsettiğiniz durum sadece Turknet'te yok. Son 1 ayda öncelikle birkaç kez port değiştirdim, çözüm olmadı sonrasında da 3 kere ISS değiştirdim ve hepsinde aynı sorun var genel olarak. Yani geçtiğiniz sağlayıcıda da aynı sorunla uğraşacaksınız. TTNET ve Superonline kullanan komşularımda da var aynı sorun. Akşam 8'den sonra başlayan 24'e kadar devam eden ping artışı ve indirme hızı düşüşü. TTNET altyapısı kaldırmıyor ve en ufak bir yatırım yok kapasite artımı için. Durumu Turknet'e bildirin, başka bir ISS'ye geçmeniz %99 çözmüyor sorunu. Bağlı olduğunuz santral aynı oluyor çünkü port değişsse bile ve bu kısıtlama santral tarafından yapılıyor. Boşuna uğraşırsınız yani.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı