Oyunlarda yüksek ping

LawLost

Decapat
Daha fazla  
Türk Telekom kullanıyorum internet hızım 16 Mbps ama oyunlarda çok yüksek ping alıyorum altyapımıda görsele ekledim, mesela topluluk sunucusunda CS oynuyorum ama ping çok yüksek. Diğer oyuncuların pingi normal 20-30 ama benim ping bayağı yükseliyor. Laptop kullanıyorum ve internetten dosya indirirken de 600-700 KB indiriyor ama Steam'den oyun indirirken 2mb/s de indiriyor. Yeni bir laptop almıştık onda internetten dosya indirirken de internet 2mb/s de indiriyor. Oyun oynadığım laptopun interneti algılamasında bir sıkıntı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• netspeed.png
    netspeed.png
    106,3 KB · Görüntüleme: 33
16 Mbps hızın 2mb/s de indirmesi gayet normal. Ayrıca Steam, Origin gibi uygulamalar Chrome'dan daha hızlı indirme yapar çünkü Chrome'un belirli bir hız sınırı bulunmakta.

16 Mbps hızın 2mb/s de indirmesi gayet normal. Ayrıca Steam, Origin gibi uygulamalar Chrome'dan daha hızlı indirme yapar çünkü Chrome'un belirli bir hız sınırı bulunmakta.
Oyun oynadığım laptopda internetten dosya indirirken 700kb/s de indirirken diğer laptopda 2mb/s de indirmesi garip değil mi ?

Geri
Yukarı