Oyunlarda yüksek ping

Daha fazla  
Merhaba, internette gezinirken, video izlerken vs. internetim gayet düzgün fakat oyuna girdiğimde 1 2 dklığına ani ping çıkışları oluyor. Speedtest değerlerimde 8-10 ping yazıyor ama oyunda ping 200'lere 300'lere fırlıyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kullanılıyorsun iss olarak. Bu çok normal de değil bende var aynı sorun ne yapsak çözemedik ben nete reset atıyorum az kendini toplarlıyor o kadar.

Wi-Fi kullanıyorsanız bu dalgalanmalar normal aslında ben de Wi-Fi kullandığım dönemde bunu yaşıyordum. Sonra Ethernet çektim ve keşke daha önce yapsaymışım bu hareketi dedim. İnternet ondan sonra stabil olmaya başladı. Video izlerken internette gezinirken hissetmezsiniz dalgalanmaları ama oyun gibi sürekli veri aktarımı olan ve tepkimelerin çok önemli olduğu durumlarda hissedilir. Ben buna bağladım şahsen.

Merhaba, internette gezinirken, video izlerken vs. internetim gayet düzgün fakat oyuna girdiğimde 1 2 dklığına ani ping çıkışları oluyor. Speedtest değerlerimde 8-10 ping yazıyor ama oyunda ping 200'lere 300'lere fırlıyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
Speedtestte ping Türkiyedeki sunucuya yapıldığı için düşük çıkıyor. Oyun sunucularının neredeyse hepsi yurtdışında. Mesafe uzadıkça ping değerleri artar.

Hangi oyunu hangi sunucuda oynuyorsunuz?

Geri
Yukarı