Oyunlarda yükü işlemciye vermek

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Ekran kartına yüklenmeyi bırakıp işlemciye yükü versek olur mu? Bir konuda görmüştüm, bir arkadaş iyi ekran kartı ve kötü işlemcili bir sistemde R6 oynayamıyordu. Konuya, oyundaki ayarları yükselt, CPU yerine GPU’ya yüklensin demişti. Bende de sorun tam tersi. İşlemcim iyi, ekran kartı kötü.

Aslında bu parçalar birbirini tamamlar işlemci ram ekran kartı HDD bir bütündür oyunlar için koşarken ağzını kapatirsan ne kadar performans alırsan buda öyledir akışına bırak 😊 ver coşkuyu onun yerinde hizmetleri bölümün den boşa çalışma yapan uygulamaları kapat işlemci daha güçlü olur

Aslında bu parçalar birbirini tamamlar işlemci ram ekran kartı HDD bir bütündür oyunlar için koşarken ağzını kapatirsan ne kadar performans alırsan buda öyledir akışına bırak [emoji4] ver coşkuyu onun yerinde hizmetleri bölümün den boşa çalışma yapan uygulamaları kapat işlemci daha güçlü olur

Hizmetler bölümünde, senin söylediğin fazla performansı vermesi için bilgisayarın işlemlerini yerine getiren hizmetler de var, hizmetleri kafana göre kapatmak tam tersine bilgisayarın performansını da kötü yönde etkileyebilir. Windows 10’da işlemciyi çok kullanan bir program açtığında zaten bütün yükü o programa atıyor. Demek istediğim o boşa çalışan programlar ahım şahım bir etki yaratmıyor, en azından bende öyle.

Daha detaylı anlatır mısın? Nasıl yapacağım? Bir de NVIDIA denetim masasından yapılması gerek en ayarlar var mı? @Zafer doğan @davut cemal @monurts

YouTube Nvidia ekran kartı performans artırma yaz çıkar başkan
Hizmetler bölümünde, senin söylediğin fazla performansı vermesi için bilgisayarın işlemlerini yerine getiren hizmetler de var, hizmetleri kafana göre kapatmak tam tersine bilgisayarın performansını da kötü yönde etkileyebilir. Windows 10’da işlemciyi çok kullanan bir program açtığında zaten bütün yükü o programa atıyor. Demek istediğim o boşa çalışan programlar ahım şahım bir etki yaratmıyor, en azından bende öyle.

Benim sistem antika başkan updeta Search gibi yerleri kapatınca az etki ediyor Windows 10 Xbox gibi yerler var çalışan uzaktan erişim Bluetooth gibi ama sağlam PS lerde belli etmeye bilir 😊

Son düzenleme:
YouTube Nvidia ekran kartı performans artırma yaz çıkar başkan

Benim sistem antika başkan updeta Search gibi yerleri kapatınca az etki ediyor Windows 10 Xbox gibi yerler var çalışan uzaktan erişim Bluetooth gibi ama sağlam PS lerde belli etmeye bilir 😊
Ekran Alıntısı.PNG

Direk böyle yapsam?

Yeni konular

Geri
Yukarı