Oyunlardaki FPS değerleri nasıl olmalı?

PhemiusTR

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar düşük bütçem var ve sistem alacağım. Tercihim da-v4'den yana. Sorum şu ki;
Arkadaşlar günümüz en yoğun oynanan oyunlar(Apex, CS GO, Witcher, ac serisi, LOL, PUBG) gibi oyunları ben Ultra'da akıcı bir şekilde oynamak istiyorum. Bu oyunlarda Ultra'da minimum kaç FPS'lerde akıcı diyebiliriz? Oyunları listeledim yukarıda zaten. Bu bahsettiğim sistem Apex'de 80-140 FPS arası, PUBG 70-80 FPS arası, BF 5 60 FPS gibi değerler var.
Şimdi benim bildiğim kadarıyla 60 FPS altı kötüdür. Bu oyunlarda normal Ultra için akıcı FPS değerleri kaç olmalı? Bu sistemi almak için aklımda soru kalmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu monitörüne de bağlı. 60 Hz bir monitör alırsan Apex’te 300 FPS bile alsan 60 gibi görünür. Bütçeye bağlı bir şey bu. Ancak alcağınız sistem oyunları akıcı şekilde oynatabilir.

Bu tamamen kişinin kendisine bağlı. Bazı insanlar 30-45 FPS ile çok rahat bir şekilde oynadıklarını söylüyor. Şahsen ben 60 FPS altı hiçbir şekilde oynayamıyorum çünkü büyük bir LG TV monitörüm var haliyle FPS düşünce aşırı derece de göze batıyor ve oynanmaz hale geliyor ama arkadaşımın küçük PC monitöründe oynarken 50 FPS civarlarının da gayet akıcı olduğunu gördüm.

Beyler kararı verdim. Bir bakın şu sisteme
donanım arşivi v4 sistem yazınca ilk sırada çıkıyor zaten + viewsonic vx2257 1 ms 75 hz 21.5 gaming monitör(bunun technopatta incelemesi var) ikisi 4100 lira. Ne diyorsunuz?
Bu monitörüne de bağlı. 60 Hz bir monitör alırsan Apex’te 300 FPS bile alsan 60 gibi görünür. Bütçeye bağlı bir şey bu. Ancak alcağınız sistem oyunları akıcı şekilde oynatabilir.
Peki bro hadi öyle oldu diyelim görüntüler bozulma olmayacak değilmi sadece canlılık düşecek yanlış biliyorsam düzelt lütfen..

Arkadaşlar düşük bütçem var ve sistem alacağım. Tercihim DA-V4'den yana. Sorum şu ki;
Arkadaşlar günümüz en yoğun oynanan oyunlar(Apex, CS:GO, Witcher, AC serisi, LoL, PUBG) gibi oyunları ben Ultra'da akıcı bir şekilde oynamak istiyorum. Bu oyunlarda Ultra'da minimum kaç FPS'lerde akıcı diyebiliriz? Oyunları listeledim yukarıda zaten. Bu bahsettiğim sistem Apex'de 80-140 FPS arası, PUBG 70-80 FPS arası, BF 5 60 FPS gibi değerler var.
Şimdi benim bildiğim kadarıyla 60 FPS altı kötüdür. Bu oyunlarda normal Ultra için akıcı FPS değerleri kaç olmalı? Bu sistemi almak için aklımda soru kalmasın.

Oyundan oyuna değişir CS:GO 30FPS iken katlanılmaz oluyor ama Payday2 akıyor.
(Bu beni özel FPS listem, bana göre birkaç istisna hariç. 30FPS yeterlidir ama üstüne hayır demem)
0-10 oynanılamaz.
10-20 çok kasar.
20-30 az kasma.
30-60 yavaş görüntü.
60-75 akıcı (bundan sonrası monitöre bağlı, 60Hz ise gerisi lüzumsuz)
75-120 mili saniyesine algılama.
120 ve üstü bilmiyorum ne oluyor orada.

Tabii insandan insana değişir, forumlarda bazı tipler var, 120FPS altını görünce bile deliriyor. Bazıları var 60FPS çöp falan diyor, tabii benim gibi insanlar bunlara deli der.
Ama adamların geçerli bir sebebi olabilir.
Objectif bakacaksak 60FPS yeterlidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı