Oyunlardaki görüntü kırılmalarının sebebi monitör olabilir mi?

Titania06

Decapat
Daha fazla  
  • MSI 7641 anakart.
  • AMD FX 6300 işlemci.
  • Kingston HyperX 1600 MHz 4+4 RAM.
  • Power-Max 300 watt PSU.
  • ASUS GT 730 4 GB ekran kartı.
  • 240 GB SSD (%99 sağlık)
Sorunum şu; PES 2017, Warframe, Euro Truck vs oyunlarda çok küçük görüntü kırılmaları ve milisaniyelik donukluklar olusuyor. Gözle görülebilir şekilde ve sorunu bir türlü bulamadım format attım bir fan daha taktım kasaya ama duzelmiyor. Bilgisayarcima sordum sistemi toplayana. Monitör kaynaklı acaba böyle bir şey mümkün mü?
AOC E960s 18.5 inç sanırım (60 MHz)
Başka bir monitörde dene monitörün çok eski dedi. 22" 120 MHz veya 144 MHz gibi. Çözümü ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 144 Hz monitör kullanıyorum. Eski monitör benimde öyleydi bende aynı hissediyordum takılıyor donuyor gibi oluyordu monitör değişince düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
V-Sync ayarını denediniz umarım?
Onuda pes 2017nin settingsden açıp denedim çok fark olmadı. Başka biyerden açmam gerekiyorsa nerden acmaliyim bilmiyorum
V-Sync'yi açıp oynayın görüntü kırılmalarını gözle görülür bir şekilde azaltıyor.
Pes 2017 settings bölümünden açtım ama çok fark olmadı bilgisayarın başka yerinden böle bı ayar açılıyorsa onuda bilmiyorum 😔
Çapraz oluyor değil mi? V-Sync kırılmaları engelliyor diyorlar. Monitörün FPS kaç ise o FPS'ye sabitleniyor.
Hz demek 60 ise saniyede 60 kere görüntü yeniliyor.

Böyle top sürerken milim milim takılmalar ekranda bir donukluk hissi vs oluşuyor. V-Sync'da PES 2017 ayarlardan açtım ama çok bir fark olmadı 😔
Dostum 144 Hz monitör kullanıyorum. Eski monitör benim de öyleydi bende aynı hissediyordum takılıyor donuyor gibi oluyordu monitör değişince düzeldi.

Çünkü başka çıkar bir yol kalmadi eski sistemim
Foxconn H55MXV anakart
4 GB RAM
i3 550 işlemci
ASUS GT 730 vardı ekran kartı PES 2017 düşük çözünürlükte takir takir oynuyordu keza Warframe de öyle. Ama şimdi hiçbir oyunu oynayamiyorum sistem geldi geleli. Yapmadım ayar kalmadı en son bugün monitörden yapıyor dedi bilgisayarciya çok güvenmiyorum ama buraya sormak istedim sorun gerçekten monitörse hemen değiştireceğim

Son düzenleme:
Onuda pes 2017nin settingsden açıp denedim çok fark olmadı. Başka biyerden açmam gerekiyorsa nerden acmaliyim bilmiyorum

Pes 2017 settings bölümünden açtım ama çok fark olmadı bilgisayarın başka yerinden böle bı ayar açılıyorsa onuda bilmiyorum 😔

Böyle top sürerken milim milim takılmalar ekranda bir donukluk hissi vs oluşuyor. V-Sync'da PES 2017 ayarlardan açtım ama çok bir fark olmadı 😔

Çünkü başka çıkar bir yol kalmadi eski sistemim
Foxconn H55MXV anakart
4 GB RAM
i3 550 işlemci
ASUS GT 730 vardı ekran kartı PES 2017 düşük çözünürlükte takir takir oynuyordu keza Warframe de öyle. Ama şimdi hiçbir oyunu oynayamiyorum sistem geldi geleli. Yapmadım ayar kalmadı en son bugün monitörden yapıyor dedi bilgisayarciya çok güvenmiyorum ama buraya sormak istedim sorun gerçekten monitörse hemen değiştireceğim
Eğer V-Sync işe yaramadıysa monitör alıp deneyin. Monitörde işe yaramazsa çoğu site iade hakkı veriyor zaten.

Eğer V-Sync işe yaramadıysa monitör alıp deneyin. Monitörde işe yaramazsa çoğu site iade hakkı veriyor zaten.
Nvidia denetim masasında açtik görüntü kalitesinde ortaya seviyeye getirdim şimdilik bı sorun yok denilcek kadar az var ama en kısa sürede monitör alicam
A
AOC 24" 75 GHz buldum bitane işimi gorurmu acaba ?

Son düzenleme:
Nvidia denetim masasında açtik görüntü kalitesinde ortaya seviyeye getirdim şimdilik bı sorun yok denilcek kadar az var ama en kısa sürede monitör alicam
A

AOC 24" 75 GHz buldum bitane işimi gorurmu acaba ?
Yeni konu açıp bütçenizi ve istediğiniz özellikleri belirterek sormanız daha iyi olacaktır. Ben pek bir şey diyemem.

Geri
Yukarı