Oyunlardaki ping değerlerim yükseldi

TheMarksman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar tüm oyunlarda ping değerlerimiz yükseldi, bina olarak sanırım. Çünkü üst kattaki arkadaşımın da LoL, CS:GO tarzı oyunlarda ping değerleri yükseldi. Önceden 13-14MS arası gidip geliyordu ama şu anda 30-33MS arası ikimizde de. Bunu düzeltebilir miyiz veya daha önemlisi buna neden olan şey nedir? Türk Telekom mu?

Sizce bu durum neden kaynaklanıyor? Port değişikliği veya santral değişikliği yaşamış olabilir mi altyapımız? Veya IP adreslerimiz mi değişti hiçbir fikrim yok, çok bilgi sahibi de değilim bu konuda.

Not: Arkadaşımla aynı ağı paylaşmıyoruz, ikimizin de interneti ayrı ISS’lerden geliyor. Arkadaşımınki VodafoneNet, benimki ise Millenicom.

Son düzenleme:
Ben TT kullanıyorum, Minecraft oynarken de çıkıyor bu sorun.
Herkes duruyor. Oyuncu öldüremiyorum?
Hareket bile edemiyorum!

Bende 60MS'den aşağıya düşmüyor.

Millenicom ile iletişime geçmeni öneririm. Ben bu sorunu Türknet kullanıyorken yaşadım. CS'de aylarca sabit 55 olan pingim 90 civarına çıkmıştı. Türknet'e yazdım diğer gün düzeldi.

Bu sorunu Türk Telekom kullanıyorum ben de yaşadım ve hiçbir şekilde çözüm bulamadım. Çözüm bulabileceğini hiç sanmıyorum. Sorun bizde değil diyorlar hep.

Önceden 31 ms değerleri alıyordum LOL'de şu anda ise 50 felan.

Bağlantı sağlıklı olsa 50 ping de sorun değil ama stabil sağlıklı bi bağlantı yok.

Bu sorunu Türk Telekom kullanıyorum ben de yaşadım ve hiçbir şekilde çözüm bulamadım. Çözüm bulabileceğini hiç sanmıyorum. Sorun bizde değil diyorlar hep.

Önceden 31 ms değerleri alıyordum LOL'de şu anda ise 50 felan.

Bağlantı sağlıklı olsa 50 ping de sorun değil ama stabil sağlıklı bi bağlantı yok.
Benimki sağlıklı 80MBPS Download 8MBPS de Upload değerlerim var, gayet sağlıklı mükemmel çalışıyor. Ama ping değerim neden yükseldi anlamış değilim.

Benimki sağlıklı 80MBPS Download 8MBPS de Upload değerlerim var, gayet sağlıklı mükemmel çalışıyor. Ama ping değerim neden yükseldi anlamış değilim.

Benim de hız değerlerimde sorun yok sadece öyle görünüyor. Stabil bi bağlantı olmadıgı icin pingler yükseliyor.

Stabil olup olmadıgını speedtest'ten mesela hız testi yaparken hız ibresi bazen bi anda yükselirken bazen dalgalanarak yükseliyor ordan anlayabilirsin. Belki sen fark etmemişsindir.

Ne zamandan beri pingler yükseldi?

Geri
Yukarı