Oyunlardan sıkılma sorunsalı

Hocam araya girdim ama bunu demezsem rahat edemem.

Araba çeşitliliği nasıl az? Bir çok yarış oyunundan daha fazla araba vardır oyunda. Sırf GTA 5'te bulunan arabalar için yapılmış bir site bile vardı ve o sitede bile kafan karışıyordu çokluktan. Eğer Offline kısmı diyorsaniz orada size göre az araba olabilir ama bence halen yeterli seviyede. Online kısmı zaten zirve. Orada bir sürü araba var hem de istemeyeceğiniz kadar. Ya araba marketine bakmadınız ya da sadece bir siteye vs. Baktınız.

Ki bence fizik olarak iyi. GTA serisinin asıl ama amacı gerçeklik değildir. Daha çok gerçeklik ile harmanlanmış absürt komedidir. Ki GTA 4'te gerçekçilik yapmaya çalıştılar pek olamadı.

Hikaye modundaki araç çeşitliliğinden bahsettim, ya siz Online modunu mu kastettiniz?

Lütfen düzgün okuyun,
Animasyonlar rezalet değil, hantal. Çünkü oyunun fizikleri çok kötü.
Duygusal hikaye derken GTA 4 ile karşılaştırdım,
3 Ana karakter olması hikaye anlatımını zedeleyen ve bizi sürekli haritanın bir ucundan bir ucuna sürükleyen kötü bir unsur,
Araç çeşitliliği emin olun çok az,
Haritada tonlarca aktivite var fakat bunlar ne kadar eğlenceli?
Ayrıca size göre hangi açıdan iyi bir oyundur?

Bu detaylar oyundan zevk almamızı sağlayan detaylar değil ki?
Adamlar milyonlarca dolara oyun yapıyorlar, karakterin sırtına ter efekti ekleyip fizik koymuyorlar,
veya klasik kontrol getirmiyorlar.
Bir video oyunundan zevk almamızı sağlayan unsurlar grafiksel detaylar değil, mekanik ve oynanış anlamındaki detaylardır.
Daha fazla yazamayacağım, yoruldum. Bu tartışma başladı çünkü siz RDR 2, GTA 5 ve Last of Us gibi şaheser olan oyunlara başına ''bence'' takısını eklemeden koyduğunuz için oldu. Bu oyunlar sizin iöin iyi olmayabilir ama bu pyunlar standartarın çok çok üstünde oyun dünyasını derinden etkilemiş ve sarsmış yapımlardır. Kısacası siz oyunlara kötü dediniz diye oyunlar kötü olmuyor, ama bu oyunları oynamış dünyadaki çoğu insan için bu oyunlar iyi oyunlardır. Hatta beni sizi ve dünyadaki herkesi bi kenera atın bu oyunlar yinede çok iyi oyunlardır.

Harikasın aybi!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı