Bilgisayar aldıktan sonra oyunlardan soğuma sorunsalı

Akifakca

Centipat
Bundan yaklaşık 2 hafta önce paraya kıyıp mükemmel bir oyun bilgisayarı topladım. Piyasa da ki bütün oyunları Ultra'da oynatabilecek bir bilgisayar ama gel gör ki bilgisayar alındığından beri o içimde ki eski oyun heyecanı yok. Canım hiç oyun oynamak istemiyor, benden başka var mı acaba bu sendromu yaşayan?

PS4 Pro almak için yaklaşık 2 ay garsonluk yaptım. Çok hevesliyim falan filan, alalı 2 hafta oldu tüm hevesim kaçtı. Orijinal oyun kullanıyorsunuz değil mi? Bolluk içinde insan birazcık ne sıkılıyor. 100-200TL biriktirip orijinal bir oyun alırım ve o benim gözüm de çok değerli olur.

Bu durumu binlerce kez yaşadım. Sonunda bilgisayarı sattım. Ve yine döngü başa döndü. Oyun videoları izleyip oyun bilgisayarlarına bakmaya başlıyorum. Sonunda benim hoşuma gidenin bu olduğunu anladım. Artık oyun bilgisayarı almıyorum. Böyle hizmetler veren donanım marketleri var Amerika'da. Türkiye'de olsa gidip gazımızı aldırsak arada bir.

Çok doğal.

Bizim zevk aldığımız şey, yolun sonu değil yolun kendisidir. Bir arkadaşım 2015'de 9000 liraya kasa topladı. O zamanın kuruyla bir de düşünün. Şuan bilgisayarı doğru dürüst açmıyor bile. Telefonda sosyal medyada zaman geçirmek daha keyifli geliyor ona.

Bu sebepten elimdeki elektronik cihazların suyunu çıkarana kadar kullanıyorum. iPhone 6'dan önce iPhone 4'üm vardı. Cihaz artık öyle bir kasıyordu ki uygulamaları açmıyordu. En sonunda iPhone 6 aldım. Resmen çağ atlamışım gibi geldi. Çok keyif aldım. Hala daha keyifle kullanıyorum. Bu telefon için de aynısını yapacağım. Seneye bu telefonda kasmaya başlar. İşte o zaman o iPhone modelini kullanırım. Her sene telefon değiştirenleri bu yüzden anlamıyorum. Yahu iPhone 7'den 8'e geçsen ne kadar fark hissedeceksin? Millet iPhone 5S bile kullanıyor, oyunu PS3'de oynuyor gayet mutlu. Böyle böyle keyif alınmaz.

PS4 Pro almak için yaklaşık 2 ay garsonluk yaptım. Çok hevesliyim falan filan, alalı 2 hafta oldu tüm hevesim kaçtı. Orijinal oyun kullanıyorsunuz değil mi? Bolluk içinde insan birazcık ne sıkılıyor. 100-200TL biriktirip orijinal bir oyun alırım ve o benim gözüm de çok değerli olur.
Steam yaz indirimlerinde kütüphanemi doldurdum the witcher 3 rust ark portal 2 kerbal space program vs sıkıntı oyunlarda değil bende :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı