Oyunlardan sıkılma

dogus aluc

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 3600
1050Tİ 4GB
16GB RAM
27 yaşındayım. Kız arkadaşım var. Orta halli durumum var şükür, işten eve evden işe. Malum pandemi var ve çok gezen birisi de değilim. Her Türk genci gibiyim kısacası.

Hayalini kurduğum bilgisayarı şükür iyi kötü topladım ama oyunlardan birkaç saat içerisinde sıkılıyorum. Bunun en büyük sebebi Türkçe dil desteğinin olmaması sanırım. Değişik türler denedim, sonuç çok değişmediç belki arkadaşlarımla oynamamamdan kaynaklıdır, bilmiyorum. Bazen neden bilgisayar topladım diye soruyorum kendime, eskiden nasıl bu kadar zaman geçirebiliyordum kendime hayret ediyorum. 2-3 saat bakınca gözlerim kanlanıyor bazen de bilgisayarda neler yapabilirim diye saatlerce düşünüyorum. Haber oku, film izle hepsi bu. İnsanların oyunlardan aldığı keyfi ben de almak istiyorum. Hiçbir oyun serisini bitirebilmişliğim yok.

Her neyse, sizde de aynı durum oluyor mu ya da bu durumu nasıl çözdünüz? Açıkçası oyunlardan kopmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben eskiden çok oynardım bir sürü oyun var Steam hesabımda ama hiçbirini oynamıyorum arada bir girip çıkıyorum artık yapacak bir şeyim kalmadı zaten hobim de yok boş boş oturuyorum okuldan eve bende her gün :( bu aralar din ve tarihi araştırıyorum biraz daha huzura erdim diyebilirim.

Değerli hocam,

Her insanın zevkleri, eğlenme biçimleri farklıdır. Bu bağlamda farklı dönemlerde çıkmış olan farklı oyun türlerine yönelebilirsiniz. Günümüzün AAA oyunlarını oynayan biriyseniz 20 sene öncesinin RPG oyunlarını deneyin. Sürekli CS:GO oynuyorsanız açın roguelike bir kart oyunu deneyin. Hiçbir dönem ve hiçbir tür sizi açmıyorsa da kendinizi zorlamanın anlamı yok. Oyun oynamadan da oyunlarla içli dışlı olabilirsiniz. 🥴

27 yaşındayım. Kız arkadaşım var. Orta halli durumum var şükür, işten eve evden işe. Malum pandemi var ve çok gezen birisi de değilim. Her Türk genci gibiyim kısacası.

Hayalini kurduğum bilgisayarı şükür iyi kötü topladım ama oyunlardan birkaç saat içerisinde sıkılıyorum. Bunun en büyük sebebi Türkçe dil desteğinin olmaması sanırım. Değişik türler denedim, sonuç çok değişmediç belki arkadaşlarımla oynamamamdan kaynaklıdır, bilmiyorum. Bazen neden bilgisayar topladım diye soruyorum kendime, eskiden nasıl bu kadar zaman geçirebiliyordum kendime hayret ediyorum. 2-3 saat bakınca gözlerim kanlanıyor bazen de bilgisayarda neler yapabilirim diye saatlerce düşünüyorum. Haber oku, film izle hepsi bu. İnsanların oyunlardan aldığı keyfi ben de almak istiyorum. Hiçbir oyun serisini bitirebilmişliğim yok.

Her neyse, sizde de aynı durum oluyor mu ya da bu durumu nasıl çözdünüz? Açıkçası oyunlardan kopmak istemiyorum.
Çok kaliteli oyunlara bakın. Rdr 2 gibi vs.

Çünkü corona 1.5 yıldır eve kapattı ve sürekli oyun oynadığımız bir yaşam bizi sıktı, ve hocam gözlerin kanlanıyorsa monitör parlaklığı çok fazladır, zaman içinde gözünede zarar verebilir, monitör parlaklığı oda ile yakın olmalı, çünkü göz ışık hassasiyetini genele göre ayarlar, eğer oda karanlıksa ışığı çok almaya çalışır etrafı görebilmek için, sen ekrana bakınca da ışığı ortamı görecek biçimde aldığı için ekran ortama göre belirgin parlak olursa göz ağrısı yapar.

Mesela ben online oyunlardan hiç hoşlanmam, tek başıma oynayabileceğim hikaye tabanlı oyunları severim. İyi bir bilgisayarım olsa, aralıksız saatlerce Skyrim oynayabilirim.
Arkadaşlarınızla oynamayı deneyin bir de. Belki sizin için uygun olanı odur.

Geri
Yukarı