Oyunlardan sıkılma

Saçma gelebilir ama 3D tasarım işini öneririm size, hobi olarak yaparsanız çok zevkli. Kendim de oyunlardan zevk almayan biriyim ama 3D işi gerçekten çok zevkli geliyor bana. Bir şeyler üretmek mutluluk verici, belki sizin işinize de yarayabilir. Videoda kullanılan Blender programı ücretsiz ve bir o kadar da güçlü bir programdır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

27 yaşındayım. Kız arkadaşım var. Orta halli durumum var şükür, işten eve evden işe. Malum pandemi var ve çok gezen birisi de değilim. Her Türk genci gibiyim kısacası.

Hayalini kurduğum bilgisayarı şükür iyi kötü topladım ama oyunlardan birkaç saat içerisinde sıkılıyorum. Bunun en büyük sebebi Türkçe dil desteğinin olmaması sanırım. Değişik türler denedim, sonuç çok değişmediç belki arkadaşlarımla oynamamamdan kaynaklıdır, bilmiyorum. Bazen neden bilgisayar topladım diye soruyorum kendime, eskiden nasıl bu kadar zaman geçirebiliyordum kendime hayret ediyorum. 2-3 saat bakınca gözlerim kanlanıyor bazen de bilgisayarda neler yapabilirim diye saatlerce düşünüyorum. Haber oku, film izle hepsi bu. İnsanların oyunlardan aldığı keyfi ben de almak istiyorum. Hiçbir oyun serisini bitirebilmişliğim yok.

Her neyse, sizde de aynı durum oluyor mu ya da bu durumu nasıl çözdünüz? Açıkçası oyunlardan kopmak istemiyorum.

Bende de aynısı oldu bilgisayarı satmayı düşünmeye başlamıştım sonunda çünkü bütün hikayeli oyunları oynamış ve bütün zevkimi almıştım artık bilgisayarı Discord ve Twitch için kullanıyordum bende ekran kartımı satıp yakın bir arkadaşımdan PlayStation 4 aldım bilgisayarımı ekran kartsız olarak kullanıyorum o kadar. PlayStation 4 Slim aldığım için cidden aşırı mutlum Türkçe PlayStation özel oyunları müthiş biz haz veriyor. Bakınız God of War, The Last of Us vb. aşırı fazla oyun var. Benim önerebileceğim kısacası PlayStation 4 olabilir zaten ileride PlayStation ile anlaştığı için Discord'da geleceği söyleniyor.

27 yaşındayım. Kız arkadaşım var. Orta halli durumum var şükür, işten eve evden işe. Malum pandemi var ve çok gezen birisi de değilim. Her Türk genci gibiyim kısacası.

Hayalini kurduğum bilgisayarı şükür iyi kötü topladım ama oyunlardan birkaç saat içerisinde sıkılıyorum. Bunun en büyük sebebi Türkçe dil desteğinin olmaması sanırım. Değişik türler denedim, sonuç çok değişmediç belki arkadaşlarımla oynamamamdan kaynaklıdır, bilmiyorum. Bazen neden bilgisayar topladım diye soruyorum kendime, eskiden nasıl bu kadar zaman geçirebiliyordum kendime hayret ediyorum. 2-3 saat bakınca gözlerim kanlanıyor bazen de bilgisayarda neler yapabilirim diye saatlerce düşünüyorum. Haber oku, film izle hepsi bu. İnsanların oyunlardan aldığı keyfi ben de almak istiyorum. Hiçbir oyun serisini bitirebilmişliğim yok.

Her neyse, sizde de aynı durum oluyor mu ya da bu durumu nasıl çözdünüz? Açıkçası oyunlardan kopmak istemiyorum.
Türkçe oyun istiyorsanız, PlayStation tarafı dışında başka şansınız yok gibi.🙁

Herkesin zevki aynı olacak diye bir şey yok. Belki artık sadece oyunlar size hitap etmiyordur. Bunu bir sıkıntı olarak görmeyin.

2 yıl önce güçlü bir kasa topladım. Oynamak istediğim tüm oyunları fena bir şekilde oynamak istiyordum ve artık rahattım.

Ben o bilgisayara oturunca direkt sıkılıyordum çünkü eğlenceli gelmiyordu. Sadece co-op oynanan oyunlarda gayet iyi zevk alıyordum. Onlar da bir süre sonra tükeniyor.

Bilgisayarımı sattım dizüstü bilgisayara geçtim. Geçen GeForce Now'dan bir oyuna gireyim dedim. Gayet akıcı soğuyacak bir durum yoktu ama 10 dakika oynadıktan sonra sıkıldım ve kapattım.

Bende de oluyor şahsen eskiden oyunalra çok bağlıydım ama artık sıkılıyorum resmen bunun nedenlerinden biri ise oyunların fazla zaman istemesi ama zamanım yetmemesi, ve Türkçe dil desteği olmayınca oyunun hikayesini anlamayınca çabuk soğuyabiliyorum oyundan. Ve artık çoğu aklımda bulunan oyunalrı bitirdim ve güçlü PC toplamıştım ama oyunlardan sıkıldığım için RX 5700 XT satıp GTX 1650 kullanıyorum ve işimi görüyor gayet.

Aslında bence bu iyi bir şey. Ben 15 yaşına gireceğim şuan hiç oyun oynayasım gelmiyor genelde burada takılıyorum yada dizi izliyorum. Ben açıkcası bu durumu olumlu buluyorum çünkü ekran karşısında geçirdiğiniz süre kısalır muhtamelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı