Oyunlardan sıkılmak

Hocam başka bir meskale bulun kitap okuyun film dizi izleyin falan uzun bir süre ama sonra oyun oynamaya tekrar dönünce emin ol oyunları özleyeceksin aynısı kardeşime de olmuştu sonra dediğim şekilde düzeltti şevki yerine geldi.
Kaç kere denedim, fakat yine olmuyor. Hayatta en sevdiğim şeylerden biri olan aktiviteyi yapamamak çok sinir bozucu.

Sorunum başlıkta belli olduğu gibi oyunlardan çabuk sıkılıyorum. Bir hevesle aldığım oyunları bile 10 dakika oynayıp "öf aman ya" diyip bırakıyorum. Çok oynamak istediğim bir oyun olsa da sürekli bunu yaşıyorum. Ne yapmam gerek arkadaşlar? Bir süre oyun oynamayı bıraktım belki tekrar hevesle oynamaya başlayabilirim diye fakat hâlâ aynı.
Oynadığın oyuna göre değişebilir, belki sıkıntı oynadığın oyun yüzündendir, mesela ne oynuyorsun?

Oyun size yeterince ödüllendirici gelmiyor olabilir.
Tek oyunculu oyunlar oynuyorsanız oyun içi görevlere odaklanabilirsiniz.
Çok oyunculuysa mümkünse samimi bir arkadaşınızla oynayın, daha eğlenceli olur.

Oynadığın oyuna göre değişebilir, belki sıkıntı oynadığın oyun yüzündendir.
Bazı oyunlar çok karışık geliyor o yüzden olabilir sanırım. Mesela Half-Life. Tek bir görevi yerine getirmek için elli takla atmaktan sıkılıyor olabilirim belki.
Arkadaşlarla oynarsan bu olmaz işte.
Arkadaşlarım var, fakat benim için neredeyse yok hükmündeler. Ne zaman bir şeyler yapalım desem ekiyorlar. O yüzden tek başıma oynuyorum.

Arkadaşlarım var, fakat benim için neredeyse yok hükmündeler. Ne zaman bir şeyler yapalım desem ekiyorlar. O yüzden tek başıma oynuyorum.
Yeni arkadaşlar bulun sanal ortamdan.

Eskiden bende böyleydim. Çözümünü farklı hobilere yönelerek buldum. Kitap okuyun, spor yapın, sabah erken kalkıp yürüyüş yapın, güneşin doğuşunu izleyin. Kısacası sürekli oyunlarla uğraşmayın. Bu dediklerimi yapın bir süre sonra oyun oynarken eskisinden daha çok zevk alacaksınız.

Geri
Yukarı