Oyunları harici ekran kartıyla açma

bbnoS

Hectopat
Daha fazla  
Valorant oynuyorum ve gücün ekran kartına gitmesini istiyorum. Bir yerde görmüştüm, oyunlarda ekran ayarımı ve kalitesini en yüksek yapınca ekran kartına geçiyor diyorlar. Doğru mu? Değilse başka nasıl yapılabilir?

Nvidia denetim masası > 3D ayarlarının yönetilmesi > Program ayarları > Ekle > Valorant > Yüksek performanslı Nvidia işlemcisi.
NVIDIA kullanıyorum ama NVIDIA Denetim Masası PC'de yok formattan sonra silindi.
Sürücüyle birlikte geliyor olması lazım hocam. Bu şekilde oluyor.

Doğru. Ama işlemciniz oyun için yeterli değilse ayarları en yükseğe çekmenizde çok fayda etmeyebilir.

i7 11.nesil işlemci ekran kartımda RTX3050 Ti yüksek yapsam geçer mi 3050 Ti'ye?

NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarlarının yönetilmesi > program ayarları > ekle > Valorant > yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi.

Sürücüyle birlikte geliyor olması lazım hocam. Bu şekilde oluyor.

Sürücüyü yüklemem gerekiyor değil mi?

i7 11.nesil işlemci ekran kartımda RTX3050 Ti yüksek yapsam geçer mi 3050 Ti'ye?

Sürücüyü yüklemem gerekiyor değil mi?
Tabi ki hocam. Sürücüyü kurmazsanız ekran kartının çalışmasını bekleyemezsiniz. Nvidia Game Ready sürücüsü kurun. Denetim masası gelecektir.
Tam olarak neye bakmam gerekiyor aygıt yöneticisinde? Detaylı yazarsanız sevinirim.
1641825885988.png

Geri
Yukarı