Oyunları harici ekran kartıyla açma

bbnoS

Hectopat
Daha fazla  
Valorant oynuyorum ve gücün ekran kartına gitmesini istiyorum. Bir yerde görmüştüm, oyunlarda ekran ayarımı ve kalitesini en yüksek yapınca ekran kartına geçiyor diyorlar. Doğru mu? Değilse başka nasıl yapılabilir?

Dediğim şekilde harici ekran kartı ile açılması gerekir. Yüksek performans GPU olarak gözüküyor mu? Nvidia Control Paneli için Microsoft Store üzerinden de bakabilirsiniz.

Öncelikle, Windows kendisi zaten ekran kartı sürücüsünü kuruyor. Güncel veya değil, sonuç itibarıyla Windows'u kurduğunuzda ekran kartını da kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca illa Nvidia Denetim Masası üzerinden ayarlanmasına da gerek yok. Windows ayarlarında da ekran kartı seçimini ayarlayabiliyorsunuz.
  • Ayarlar > Sistem > Görüntü > Grafikler > Uygulama Ekle > Göz At
  • Açılan pencerede oyunun EXE dosyasını bulun.
  • Uygulama listeye eklendikten sonra üstüne tıklayıp genişletin, "Seçenekler" butonuna basın ve açılan pencerede Yüksek Performans seçeneğini seçip kaydedin.

Öncelikle, Windows kendisi zaten ekran kartı sürücüsünü kuruyor. Güncel veya değil, sonuç itibarıyla Windows'u kurduğunuzda ekran kartını da kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca illa NVIDIA Denetim Masası üzerinden ayarlanmasına da gerek yok. Windows ayarlarında da ekran kartı seçimini ayarlayabiliyorsunuz.
  • Ayarlar > sistem > görüntü > grafikler > uygulama ekle > göz at.
  • Açılan pencerede oyunun exe dosyasını bulun.
  • Uygulama listeye eklendikten sonra üstüne tıklayıp genişletin, "seçenekler" butonuna basın ve açılan pencerede yüksek performans seçeneğini seçip kaydedin.

Bunu yaptım fakat Valorant'ın başlatıcısı ne? Yani bazıları Valorant.exe diyor bazılari Win64 winship diyor ikisini de denedim olmadı.

Bunu yaptım fakat Valorant'ın başlatıcısı ne? Yani bazıları Valorant.exe diyor bazılari Win64 winship diyor ikisini de denedim olmadı.
Valorant açıkken Görev Yöneticisi'ne girip uygulamanın yolunu bulun.
Örnek:
1641826722530.png

Microsoft Store de girilmiyor denedim.
Bu arada Control panel yok NVIDIA Denetim Masası var.
Emin olmadan konuşmayın. Nvidia Control Paneli de var.

Microsoft Store linkini de attım.

Attığım linke tıklayın. Sizi yönlendirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı