Oyunları öğrenemiyorum

Biraz abartmışsınız sanırım 100-150 saat bir oyunu öğrenmek için çok çok çok uzun bir süre. Ben mi öyle düşünüyorum acaba? 5-10 saatten sonra elin kolun tutmaya başlar oyunda, bir iki hafta içerisinde bir şeyler yapabilecek duruma gelirsin en azından. Arkadaşın bu yönü zayıf demek ki. CS 1.6 falan oynayın mâdem FPS oyunlarına alışın en azından.

1.6 ne hocam Doom 93 oynasın.

Biraz abartmışsınız sanırım 100-150 saat bir oyunu öğrenmek için çok çok çok uzun bir süre. Ben mi öyle düşünüyorum acaba? 5-10 saatten sonra elin kolun tutmaya başlar oyunda, bir iki hafta içerisinde bir şeyler yapabilecek duruma gelirsin en azından. Arkadaşın bu yönü zayıf demek ki. CS 1.6 falan oynayın mâdem fps oyunlarına alışın en azından.
Bazı oyunlar için çok da uzun değil. Mesela Dota oyuncuları 1k saat altına çaylak derler. Kendimden örnek vereyim 800 saat HOİ4'üm var med tank template yapmayı veya deniz mekaniklerini baştan sona hala bilmiyorum.

Ne anlatıyorsun hocam 😀 bu mantıkla girsen 1 kill zor alırsın sen.

Yani R6'yı çok eskiden oynuyordum zaten en yüksek rank dia idi bende plattım. FPS oyunlarında iyiyimdir ya bu mantık iş yapıyor tavsiye ederim detaylarda boğulmamak lazım.

Yok hocam Doom 93'ün grafikleri Cyberpunk'tan dahi iyi.

Ağır mı kaçar?

Bazı oyunlar için çok da uzun değil. Mesela Dota oyuncuları 1k saat altına çaylak derler. Kendimden örnek vereyim 800 saat HOİ4'üm var med tank template yapmayı veya deniz mekaniklerini baştan sona hala bilmiyorum.
Bazı oyunlar için; evet, olabilir fakat arkadaş daha oyunun mekaniklerine dâhi alışamamış diye anladım. Benim de Apex'de 100 saatim varken iyi oynayamıyordum ama en azından oyunda ne yapacağımı falan biliyordum.

Oyunları öğrenemiyorum. Örneğin arkadaşlarım şu anda DotA 2 oyununa sardı. 7-8 kişi sürekli DotA oynuyorlar. Bende yükledim ama oyunu öğrenemiyorum. Oynadıkça öğrenirsin diyorlar ama oyunda 80 saatim var sıfır gelişme. Sanki oyunu 2 saat oynayıp çıkmışım gibi. Yetenek zaten yok, çok kötü oynuyorum oyunu. Ne önerirsiniz? Şimdi DotA oynama çekilecek çile değil diyecekler için söyleyeyim daha önce de bu durumu Rainbow Six: Siege için çekmiştim. Pandemi zamanı oyunu öğrenmeye çalıştım ama gram öğrenemedim. Kaç tane video izledim kaç tane canlı yayın izledim ama sonuç yok. Niye öğrenemiyorum ben aptal mıyım?
Online-Arcade oyunlardan başlamayın eğer yeni yeni oyun oynamaya başladıysanız. Hikayeli oyun oynayın. Mesela GoW, TLOU serisi, Batman ve Spiderman oyunlarından başlayabilirsiniz.

Biraz abartmışsınız sanırım 100-150 saat bir oyunu öğrenmek için çok çok çok uzun bir süre. Ben mi öyle düşünüyorum acaba? 5-10 saatten sonra elin kolun tutmaya başlar oyunda, bir iki hafta içerisinde bir şeyler yapabilecek duruma gelirsin en azından. Arkadaşın bu yönü zayıf demek ki. CS 1.6 falan oynayın mâdem FPS oyunlarına alışın en azından.

LoL menü oyunu. Her karaktere ayrı ayrı farklı eşyalar dizmen gerekiyor, farklı taktikler deniyorsun onları keşfetmen denemen ve yanılman ayrı zaman alıyor, her karaktere de aynı oynama şekli olmuyor. Her birinin haritada belli yerleri var, bazı karakterlere karşı güçlüler bazı karakterlere karşı güçsüzler onları da keşfetmen öğrenmen gerekiyor. Oturup nasıl oynanır videoları da izlemiyorsan ve yanında öğreten biri de yoksa uzun sürmesi çok normal

Lol oynuyorum 50 seviyeyim ama nasıl 50 seviye oldum bende bilmiyorum. 20 seviye arkadaşım beni çok rahat yatırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı