Oyunları tam ekran moduna alınca renk doygulugunun kaybolması

Mrtotc

Decapat
Çerçevesiz pencere ya da pencere modunda renkler NVIDIA denetim masasında ayarladıgım gibi. Fakat tam ekran moduna alınca doygunluk yok oluyor. Yardım edebilecek biri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi belirtirmisiniz? ve hangi oyunda yada oyunlarda oluyor?

-İ5 9400F
-G-SKİLL 16GB 2133 8×2
-ASUS TUF GTX 1660(OC)
-ASUS TUF H310M GAMİNG PLUS ANAKART
-XİGMATEK TAURO 600W 80+BRONZ

Sistemim bu şekilde dota 2'de yaşıyorum bu sorunu çerçevesiz pencerede doygunluk,gama vs yerinde ama tam ekrana alınca hepsi gidiyor sanki oyunun belirledigi renkler hakim oluyor ama doygunluk ve gama adına hiçbirşey yok.

Pencere ya da penceresiz tam ekran modlarını kullanırken Windows'un renk değer ve kalibrasyonları oyuna da uygulanır. Gerçek tam ekran kullandığınızda oyunun kendi renk değer ve kalibrasyonları geçerli olur. Burada bahsettiğim degerler:
Gamma,
Kontrast (karşıtlık)
Aydınlık seviyesi ayarlarıdır.

Oyunun içinde bu ayarlar varsa oradan değerleri değiştirmeyi deneyin. Olmayan ayarlar için de Nvidia'nın oyun içi ayarlarını kullanarak arzu ettiğiniz görüntüyü elde etmeye çalışın.

nvidia da oyuna özel
-İ5 9400F
-G-SKİLL 16GB 2133 8×2
-ASUS TUF GTX 1660(OC)
-ASUS TUF H310M GAMİNG PLUS ANAKART
-XİGMATEK TAURO 600W 80+BRONZ

Sistemim bu şekilde dota 2'de yaşıyorum bu sorunu çerçevesiz pencerede doygunluk,gama vs yerinde ama tam ekrana alınca hepsi gidiyor sanki oyunun belirledigi renkler hakim oluyor ama doygunluk ve gama adına hiçbirşey yok.

Nvidia da oyuna özel ayarlar yapıla biliyor diye biliyorum, kontrol panelinden dota2yi tanımlamaya çalışın ve istediğiniz ayarlamaları yapın. (ekran kartı driverının güncel oldugundan emin olun)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı